Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Fotografia tytułowa. Autor: Maria.

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Paweł Drab.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Apsik.

 • Prognoza pogody na tydzień 28.11-04.12.2015
  27.11.2015 01:13

  Po chłodnym tygodniu czeka nas odmiana, wróci jesienna słota, ale zrobi się wyraźnie cieplej.

   

  • Reklama

  Sobota w zachodniej połowie kraju rozpocznie się ładnie, z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, choć występować będą zanikające zamglenia. W godzinach okołopołudniowych od zachodu zacznie nasuwać się strefa opadów deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu, które na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej będą przechodzić w deszcz. Na wschodzie przez cały dzień pochmurno, miejscami popada słaby deszcz lub deszcz ze śniegiem. W pasie centralnym zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura od 0-2 stopni w pasie centralnym, do 3-5 stopni na wschodzie i zachodzie.

  W nocy na ogół pochmurno, z przejaśnieniami na zachodzie. Na wschodzie będzie padał śnieg i deszcz  ze śniegiem, miejscami popada też na południu i w centrum. Temperatura minimalna wyniesie od (-2) do 1 stopnia, tylko nad morzem do 2 stopni.

  W niedzielę również zachmurzenie duże do całkowitego. Początkowo na wschodzie możliwe słabe, zanikające opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, natomiast w ciągu dnia od zachodu wejdzie kolejna strefa opadów – tym razem deszczu, tylko lokalnie deszczu ze śniegiem. Opady obejmą zachodnią i miejscami centralną Polskę. Temperatura maksymalna od 2-4 stopni na wschodzie do 6-7 na zachodzie.

  W nocy, a także w poniedziałek w całym kraju występować będą opady deszczu i deszczu przelotnego, powieje też silniejszy wiatr. Będzie cieplej, termometry wskażą od 6 do 10 stopni.

  Podobnie również we wtorek i środę – pochmurno, deszczowo i wietrznie w zasadzie w całym kraju. Temperatury do 4-5 stopni na północnym wschodzie i 7-8 na południowym zachodzie. Środa cieplejsza – temperatury maksymalne od 6-8 stopni na wschodzie do 10-12 na zachodzie.

  W czwartek i piątek opadów mniej, przelotny deszcz możliwy głównie w północnej części kraju. Miejscami przejaśnienia. Temperatury w dzień przeważnie do 5-10 stopni, noce bez mrozu.

  Wszystko póki co wskazuje na to, że tegoroczna Barbórka upłynie nam po wodzie. Czy zatem Święta będą zimowe? Trzymajmy kciuki! :)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.