Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zwiastun "złotej jesieni"

  (1) Zdjęcie nadesłane przez internautę. Autor Ryszarda Szymańska.

  (2) Prognoza pola barycznego GFS 01.10.2013 źródło www.weatheronline.pl

 • Prognoza pogody na tydzień 28.09-04.10.2013
  27.09.2013 11:18

  Zapowiada się tydzień, w którym większość z nas nie powinna narzekać na brak słońca. Nie będzie to może „polska złota jesień”, gdyż temperatura rano przypomni nam gdzie w szafie mamy schowane czapki i cieplejsze kurtki.

  • Reklama

   W ciągu weekendu przeważający obszar Polski będzie się znajdował pod wpływem wyżu znad Skandynawii, który ściąga nad Polskę chłodne powietrze polarno-morskie, tylko na wschodzie i północy zaznaczy się wpływ niżu znad Rosji. W sobotę na wschodzie i północy Polski zachmurzenie duże  okresami całkowite i możliwe słabe opady przelotne deszczu. W pozostałych dzielnicach Polski  zachmurzenie umiarkowane do dużego. W niedzielę tylko na wschodzie zachmurzenie całkowite do dużego, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego.

  Od poniedziałku nadal nad Polska będzie królował wyż skandynawski. Na Pomorzu, Podlasiu, Mazurach i Lubelszczyźnie zachmurzenie duże okresami całkowite. Nad pozostałą częścią kraju zachmurzenie małe do umiarkowanego w nocy lokalnie rozpogodzenia do bezchmurnego nieba. W środę zaznaczy się na południu i wschodzie Polski wpływ niżu znad  Morza Czarnego co spowoduje wzrost zachmurzenia w tych regionach. Na południu możliwe słabe opady deszczu. Pozostałe dni z zachmurzeniem małym i umiarkowanym.

  Temperatura maksymalna w ciągu dnia  przy rozpogodzeniach 11-13 stopni. W ciągu nocy będzie spadać do 4-2 stopni. Lokalnie przy bezchmurnych nocach temperatura minimalna, może osiągnąć 0-(-1) stopni.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.