Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Walerych

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 28.07-03.08.2018
  27.07.2018 12:28

  W najbliższym tygodniu będzie gorąco, lecz pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

  • Reklama

  SOBOTA: Polska pomiędzy wyżem znad Morza Barentsa a zatoką łączącą niże znad Morza Norweskiego i Morza Czarnego. W pasie od Lubelszczyzny przez Mazowsze po Suwalszczyznę i Warmię zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu. Od godzin południowych lokalnie możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju dość pogodnie z zachmurzeniem małym do umiarkowanego, od godzin południowych w górach miejscami możliwe burze. Temperatura maksymalna od 26-28 stopni na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 29-32 stopni na pozostałym obszarze Polski. W nocy nad Polską będzie przemieszczać się zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Początek nocy na przeważającym obszarze kraju dość pogodny z zachmurzeniem umiarkowanym do małego, jedynie w pasie od Lubelszczyzny po Warmię i Suwalszczyznę zachmurzenie duże z przejaśnieniami i zanikającymi przelotnymi opadami deszczu i burzami. W ciągu nocy nad zachodnią część kraju nasunie się strefa frontu atmosferycznego z dużym zachmurzenie oraz przelotnymi opadami deszczu i burzami. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby w czasie burz dość silny i porywisty.

  NIEDZIELA: Nad Polską zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, od zachodu wpływ wyżu znad Niemiec. W ciągu dnia strefa frontowa z dużym zachmurzeniem, przelotnymi opadami deszczu i burzami będzie przemieszczać się z zachodu na wschód obejmując w ciągu dnia kolejne dzielnice kraju. Miejscami możliwe opady gradu. Natomiast za frontem na zachodzie Polski pojawią się przejaśnienia i rozpogodzenia Temperatura maksymalna od 23-26 na Pomorzu, do 26-30 stopni na pozostałym obszarze kraju. Wiatr z kierunków zmiennych, słaby do umiarkowanego w czasie burz dość silny i porywisty.

  PONIEDZIAŁEK: Na zachodzie i Pomorzu dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym do małego, po południu rozpogodzenia do bezchmurnego nieba. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotnymi opadami deszczu, pojedynczymi burzami. Miejscami możliwe opady gradu. W ciągu nocy opady i burze będą stopniowo zanikać i w pasie Polski centralnej i wschodniej pojawią się większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 25-27 stopni na Pomorzu do 31-33 stopni na zachodzie.

  WTOREK: Na zachodzie Polski pogodnie, w pasie centralnym i wschodnim kraju zachmurzenie duże z przejaśnieniami i lokalnymi burzami i przelotnymi opadami deszczu. Burze i opady deszczu będą zanikać w godzinach nocnych, na wschodzie i w centrum pojawia się większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna od 26-28 stopni na Pomorzu do 32-34 stopni na zachodzie.

  ŚRODA: Dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym, w ciągu dnia miejscami zachmurzenie wzrośnie do dużego i pojawią się lokalne przelotne opady deszczu oraz pojedyncze burze.  Wieczorem na zachodzie zaznaczy się wpływ frontu atmosferycznego z dużym zachmurzeniem, przelotnymi opadami deszczu i burzami.  W ciągu nocy strefa frontowa dotrze nad centralne dzielnice Polski. Temperatura maksymalna od 25-27 stopni na północy do 30-33 stopni na zachodzie.

  CZWARTEK I PIĄTEK: Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Będzie nieco chłodniej od 23-25 stopni na Pomorzu do 26-28 stopni na zachodzie.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.