Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Tydzień zapowiada się pogodny

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor zdjęcia: Rafał Choma

  (2) W niedzielę będzie pochmurno,

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Grażyna Chmiel

  (3) deszczowo,

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Nycz

  (4) będą występowały burze,

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: M.Kolendowicz

  (5) może wystąpić opad gradu

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Mikołaj Lulkiewicz

  (6) W poniedziałek pogoda zacznie się poprawiać,

  (6) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Paweł Drab

  (7) z każdym dniem będzie coraz mniej chmur..

  (7) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor zdjęcia: Rafał Choma

  (8) aż w piątek znów zachmurzenie wzrośnie do dużego i będą występować przelotne opady deszczu i burze

  (8) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka zdjęcia: Ewa Piotrowska

 • Prognoza pogody na tydzień 28.07-03.08.2012
  27.07.2012 14:22

  W sobotę upalnie, choć wystąpią też przelotne opady deszczu i burze, w niedzielę w całym kraju pochmurno z opadami i burzami oraz nastąpi ochłodzenie, a od poniedziałku z każdym dniem coraz lepsza pogoda i coraz cieplej. Dopiero w piątek przybędzie chmur i pojawią się opady deszczu i burze.

  • Reklama  Weekend. Weekend. W sobotę do Polski od zachodu zacznie zbliżać się zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym związana z niżem znad Skandynawii. Ale zanim ten front dotrze do Polski, w całym kraju będzie pogodnie zachmurzenie będzie małe lokalnie umiarkowane, a rano w wielu miejscach będzie bezchmurnie. W ciągu dnia w pasie od Pomorza Gdańskiego i Warmii po Mazowsze będą rozwijać się chmury kłębiasto-burzowe (Cumulonimbus), dlatego też w tym rejonie nastąpi w ciągu dnia wzrost zachmurzenia i wystąpią lokalne przelotne opady deszczu i burze. W drugiej części dnia na zachodzie kraju pogodę zacznie psuć wspomniany wyżej front atmosferyczny – zachmurzenie wzrośnie do dużego lokalnie do całkowitego i występować będą przelotne opady deszczu i burze. Będzie bardzo ciepło, gdyż przed zbliżającym się od zachodu frontem atmosferycznym w dalszym ciągu będzie napływało do Polski ciepłe powietrze zwrotnikowe. Dlatego też w całym kraju temperatura maksymalna wyniesie od 29-32 stopni. Nieco chłodniej będzie na Wybrzeżu, Pomorzu Gdańskim, Warmii – 27-29 stopni, a najcieplej będzie na Lubelszczyźnie – 32-34 stopnie.

  W nocy front będzie powoli przemieszczał się do centrum, a w niedzielę będzie kontynuował swoją powolną wędrówkę na wschód. Dlatego w niedzielę rano na wschodzie będzie pogodnie, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Do wieczora pochmurno z opadami deszczu i burzami będzie już w całym kraju, jedynie na zachodzie wieczorem opady zaczną zanikać. Należy spodziewać się też bardzo gwałtownych burz i opadów jak również lokalnych opadów gradu szczególnie na samej linii frontu atmosferycznego, który będzie rozdzielał bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe od chłodniejszego powietrza polarnego morskiego. Prognozowane sumy opadów wynoszą od 10 do 20 mm/12, a maksymalne nawet do 30-40mm/12h, miejscami zwłaszcza na Kujawach, Warmii, Mazowszu i na Śląsku do 50-60mm/12h. Temperatury maksymalne wyniosą przed frontem atmosferycznym we wschodniej połowie kraju od 28 do 30 stopni, a za frontem ochłodzi się do 25-22 stopni.

  Początek tygodnia – poniedziałek – front na wschodzie kraju spychany przez rozbudowujący się klin wyżu znad Atlantyku.W poniedziałek w pierwszej części dnia na północy, wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu lokalnie zwłaszcza na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Podlasiu będą występować burze, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. W ciągu dnia front z opadami będzie wypychany poza wschodnią granicę kraju przez rozbudowujący się klin wyżowy, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie malało. Dlatego też wieczorem pochmurno z opadami deszczu będzie jedynie na krańcach wschodnich, a na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane lub małe. Będzie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 22 do 23 stopni, chłodniej będzie na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim i na Warmii – 19-21 stopni, a najcieplej na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu 23-25 stopni.

  Od wtorku do czwartku – wyż, czyli prawdziwie letnia, choć nie upalna pogoda. W tych dniach pogodę w naszym kraju zacznie kształtować wyż, który będzie przemieszczał się znad Niemiec nad Litwę. Poranki będą słonecznie na niebie występować będą lokalnie cienkie chmury wysokie, ale w ciągu dnia na niebie rozwijać się będą pojedyncze chmury kłębiaste, które pod wieczór będą zanikały. Chmur kłębiastych najwięcej będzie we wtorek, a w kolejnych dniach będzie ich coraz mniej. Z każdym dniem będzie coraz cieplej. We wtorek temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 22 do 24 stopni, chłodniej będzie na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim i na Warmii – 19-21 stopni. W środę od 22-24 stopni na Warmii, Mazurach i Wybrzeżu do 24-26 stopni na pozostałym obszarze kraju. A w czwartek jeszcze cieplej od 23-25 stopni na północy kraju do 26-28 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  W piątek wyż, który będzie znajdował się nad zachodnią Rosją osłabnie i dlatego też pozwoli na wtargnięcie zatoki niżowej z frontem atmosferycznym związanej z niżem znad Morza Północnego. W całym kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego, a na północy i zachodzie nawet do całkowitego. Dodatkowo przelotne opady deszczu i lokalne burze występować będą w całej północnej i zachodniej Polsce. Nadal będzie ciepło, temperatura maksymalna wyniesie od 22-24 stopni na Wybrzeżu przez 24-26 stopni na północy do 26-28 stopni w centrum i na południu kraju.

  Jeszcze raz zwracam uwaga na możliwość wystąpienia w niedzielę bardzo intensywnych zjawisk pogody: opadów deszczu, burz i burz z opadem gradu. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z przed kilkunastu dni i nie wystąpią w Polsce trąby powietrzne.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.