Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Krystyna S.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Krystyna S.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Ewa Borkowska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Ewa Borkowska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Gabriela Suska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor:Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 28.06-04.07.2014
  27.06.2014 11:56

  Pogoda na początku rozpoczynających się Wakacji nie będzie nas rozpieszczać. Ale „pierwsze śliwki robaczywki” i już od wtorku nastąpi poprawa pogody w Polsce.

  • Reklama

  Sobota i niedziela pochmurne z przelotnymi opadami deszczu.

  W sobotę od zachodu Polski na północny-wschód, przemieszczać się będzie zatoka niżowa z frontem chłodnym. Nad ranem jeszcze zachmurzenie umiarkowane, na wschodzie kraju małe. W ciągu dnia od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego z przelotnymi opadami deszczu. Po południu lokalnie burze, głównie w pasie północnym kraju. Jedynie na południowym-wschodzie cały dzień bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 20-21 stopni na północy do 25-26 stopni na południu i zachodzie.

  Za pochmurną i deszczową pogodę w niedzielę, „odpowiedzialny będzie niż nad Polską z systemem frontów atmosferycznych. Opady deszczu i przelotne opady deszczu do godzin południowych obejmować będą głównie północne i zachodnie dzielnice kraju. Natomiast po południu występować będą na całym obszarze. Miejscami burze oraz dość intensywne opady. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-19 stopni na Pomorzu do 26-27 stopni na południu i południowym-wschodzie.

  W poniedziałek czeka nas kolejny deszczowy dzień. Nad całą Polską zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu i burzami w pasie wschodnim kraju. Na południu, południowym-wschodzie oraz wschodzie opady będą intensywne. Jedynie na Pomorzu możliwe okresowe przejaśnienia. Chłodniej, od 18-20 stopni na przeważającym obszarze, do 27-29 stopni jedynie na Lubelszczyźnie.

  Od wtorku stopniowa poprawa pogody.

  We wtorek nastąpi poprawa warunków meteorologicznych. W ciągu dnia od południowego-zachodu w głąb kraju stopniowo postępować będą przejaśnienia i rozpogodzenia. Jeszcze tylko w pasie wschodnim i północnym występować będą zanikające przelotne opady deszczu. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 17-18 stopni na północy i w górach do 20-21 stopni na południu.

  W środę zachmurzenie będzie umiarkowane. Jedynie po południu, miejscami na północy i południu występować mogą słabe opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od18-19 stopni na północy do 23-24 stopni na południu i wschodzie.

  W czwartek zachmurzenie umiarkowane, jedynie na południu i wschodzie okresowo duże z możliwymi opadami przelotnymi deszczu. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą 21-23 stopnie.

  W piątek słonecznie przy małym i umiarkowanym zachmurzeniu. Raczej bez opadów. Będzie jeszcze troszkę cieplej. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 20-21 stopni w północnej Polsce do 25-26 stopni na południowym-zachodzie.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.