Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Stalęga.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: M. Kolendowicz.

  Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Prychu.

 • Prognoza pogody na tydzień 28.05 - 03.06.2011
  27.05.2011 19:30


  Wygląda na to, że początek przyszłego tygodnia upłynie pod znakiem upałów. Niewykluczone, że miejscami temperatura przekroczy nawet 30 stopni. Weekend za to zapowiada się zgoła inaczej. Przyjrzyjmy się szczegółom pogody na nadchodzące dni.

  Sobota będzie dość pochmurna, zwłaszcza na południu i krańcach wschodnich, gdzie popada deszcz, a w drugiej części dnia wystąpią lokalne burze. Lepiej będzie na północy – tutaj sporo przejaśnień i nie powinno padać. Ochłodzi się w całym kraju – termometry wskażą maksymalnie od 15-17 stopni na wybrzeżu do 21-23 na krańcach południowo-wschodnich. W ciągu nocy opady deszczu i lokalne burze obejmą południowy wschód, a następnie wschód kraju. Na pozostałym obszarze rozpogodzi się, tylko nad Wybrzeże nasuną się chmury z przelotnym deszczem. Temperatura minimalna od 8 do 11 stopni.
  Niedziela zacznie się najładniej na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce – tu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, a na południowym wschodzie i wschodzie duże i całkowite z zanikającymi słabymi opadami deszczu. Po południu zacznie się rozpogadzać i wieczorem już w całym kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 21-24 stopnie, tylko na północy 19-20 stopni, a nad samym morzem 16-18 stopni. Noc pogodna, z temperaturą minimalną około 8-11 stopni.

  W poniedziałek i wtorek w całym kraju zapanują iście letnie warunki – będzie słonecznie i gorąco. W poniedziałek temperatury osiągną 20-24 stopni na Wybrzeżu i 25-28 stopni na pozostałym obszarze, a we wtorek odpowiednio 23-26 i 27-31 stopni, z tym, że nieco silniej powieje południowo-wschodni wiatr. We wtorek wieczorem i w nocy od zachodu w głąb kraju wkroczy  front atmosferyczny; z nim przyjdzie załamanie pogody, opady deszczu i burze – miejscami gwałtowne. Do rana strefa obejmie większość regionów zachodniej połowy Polski.
  W środę już w całym kraju należy się spodziewać przelotnych opadów i burz, które zintensyfikują się w drugiej części dnia. Opady będą miały charakter przelotny, dość często będzie się przejaśniać. Po przejściu frontu znów zrobi się chłodniej – temperatura maksymalna osiągnie od 15-18 stopni na Wybrzeżu i 19-20 na krańcach zachodnich do 21-24 na przeważającym obszarze. Jedynie wzdłuż wschodniej granicy jeszcze parno i gorąco – do 25-27 stopni.
  W czwartek burzowo już tylko na krańcach wschodnich. Nieco więcej chmur również na południu i tam także niewykluczony słaby deszcz. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami rozpogodzenia do małego. Temperatura maksymalna od 15-19 stopni na Wybrzeżu do 20-22 na pozostałym obszarze.
  Piątek będzie przeważnie pogodny z zachmurzeniem umiarkowanym do dużego i okresowymi rozpogodzeniami. Miejscami, głównie na północy i wschodnie niewykluczony słaby deszcz. Temperatury maksymalne podobne jak w czwartek, 15-19 stopni na Wybrzeżu, poza tym 20-22 stopnie.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.