Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Weekend pochmurny i mglisty...

  1. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Ryszarda Szymańska

  w kolejnych dniach pochmurno z opadami...

  2. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Sławomir Urbaniak

  początkowo deszczu...

  3. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Maciej Pacholski

  a pod koniec terminu prognozy śniegu

  4. Z galerii zdjęć przesłanych przez internautów, autor zdjęcia Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 28.02.2015-06.03.2015
  27.02.2015 01:12

  W ostatnim tygodniu można było usłyszeć niejednokrotnie w mediach o zbliżającej się wiośnie. Niektóre programy śniadaniowe, prosiły widzów o przesyłanie zdjęć z jej zwiastunami. Ale czy to już jest prawdziwa wiosna?

  • Reklama

  W ostatnim tygodniu ku takiemu stwierdzeniu przemawiały temperatury. Dla przykładu średnia dobowa temperatura w Warszawie w ostatnim tygodniu wynosiła od 2 do 5 stopni w zależności od dnia. Porównując te temperatury do temperatur progowych klimatologicznych pór roku w Polsce wg. Romera, można śmiało stwierdzić, że w ostatnim tygodniu mieliśmy do czynienia z klimatologicznym przedwiośniem. 

  A jaki będzie ten nadchodzący tydzień? Czy będziemy mieli dalszy ciąg przedwiośnia, a może zima przypomni sobie o nas?

  Sobota pod znakiem chmur. Poranek pochmurny i mglisty w całym kraju. W ciągu dnia nadal będzie przeważało zachmurzenie całkowite i duże, a dodatkowo miejscami pojawiać się będą słabe opady deszczu lub mżawki. Po południu większe przejaśnienia pojawią się na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na zachodzie i północnym zachodzie kraju do 8-10 stopni na wschodzie, w centrum, na południowym wschodzie i południu.

  W niedzielę dość pogodnie, choć poranek znów mglisty i pochmurny zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. W ciągu dnia zachmurzenie duże miejscami umiarkowane, od zachodu będzie wzrastało do całkowitego, a to za sprawą frontu atmosferycznego, który po południu będzie przemieszał się nad zachodnią Polską, tam też występować będą opady deszczu, w Sudetach występować będą opady deszczu ze śniegiem bądź śniegu. Temperatura maksymalna od 7-9 stopni na zachodzie i północy kraju oraz na przedgórzach i pogórzach do 10-12 stopni na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek pochmurny i deszczowy w całym kraju, w górach będzie padał śnieg z deszczem i śnieg. Temperatura maksymalna od 6-7 stopni na północy kraju do 8-11 stopni na południowym wschodzie i południu. Na pozostałym obszarze od 7 do 8 stopni.

  Od wtorku do piątku dość pogodne, choć z przelotnymi opadami śniegu z deszczem i deszczu, choć miejscami pojawią się przelotne opady śniegu. Będzie chłodno od 4-6 stopni we wtorek do 3-5 stopni w piątek.

  Jeśli chodzi o noce, to z soboty na niedzielę noc będzie pochmurna i mglista z lokalnym i słabymi opadami mżawki, a kolejne noce również będą pochmurne, ale dodatkowo z opadami. Początkowo będą to opady deszczu, ale wraz z coraz to niższą temperaturą będą to opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatury minimalne w nocy to w nocy z piątku na sobotę w całym kraju prognozowane są temperatury dodatnie od 0-1 stopni na zachodzie do 2-3 stopni na wschodzie. W nocy z soboty na niedzielę Polska podzieli się na ciepły wschód, gdzie temperatury minimalne wyniosą od 1 do 2 stopni oraz chłodne centrum i zachód, gdzie temperatury spadną poniżej 0 stopni - od (-2) do (-0) stopni. Dwie kolejne noce z temperaturami dodatnimi, choć przygruntowe przymrozki występować będą w górach, na wyżynach oraz na północy i północnym wschodzie kraju. A od nocy z wtorku na środę już do końca tygodnia temperatury w nocy spadać będą poniżej 0 stopni.

  Podsumowując, nadchodzący tydzień znów zapowiada się pochmurny z opadami, a opady śniegu przypomną nam, że jest jeszcze zima.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.