Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jest biało i mroźnie.

  Zima w obiektywie naszych internautów.

  Słońce będzie nam towarzyszyć w tym tygodniu.

  Zima w obiektywie naszych internautów.

  Zwierzaki odczują mróz w najbliższych dniach.

  Zima w obiektywie naszych internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 28.01 - 03.02.2012 r.
  27.01.2012 03:50

  Nadchodzący tydzień przyniesie stabilizację w pogodzie. Po wyjątkowo ciepłym, ale deszczowym grudniu i dosyć zmiennym początku stycznia nadejdą dni słoneczne ale mroźne. Za taki stan pogody w Polsce odpowiadać będzie wyż rosyjski, który sprowadzi do kraju chłodne powietrze polarne kontynentalne z dalekiego wschodu. Napływające mroźne powietrze będzie jednocześnie suche i w najbliższych dniach nie będą występować opady śniegu.

  • Reklama

  W weekend jeszcze w Polsce występować będzie zachmurzeni duże, ale już wieczorem w niedzielę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane. Nigdzie nie powinny występować opady śniegu. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskazywać będą od  (-12) – (-10) stopni na krańcach wschodnich do (-2) – (-4) stopni na zachodzie. W nocy wskazania termometrów spadną do (-18) – (-15) stopni na wschodzie i (-8) – (-6) stopni na zachodzie kraju.

  W poniedziałek wypogodzi się w całym kraju, będzie słonecznie, zachmurzenie w całym kraju będzie małe lub umiarkowane. W dalszym ciągu będzie mroźno. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od (-10) – (-8) stopni na wschodzie do (-4) – (-2) stopni na zachodzie kraju, a w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-20) – (-17) stopni na wschodzie do
  (-10) – (-8) stopni na zachodzie kraju.

  W kolejnych dniach, czyli we wtorek i środę w pogodzie bez większych zmian. W dalszym ciągu będzie słonecznie. W całej Polsce zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Mróz także i w te dni nie będzie odpuszczać. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od (-11) – (- 9) stopni na wschodzie do (-5) – (-3) stopni na zachodzie, w nocy termometry minimalne wskażą od (-20) – (-17) stopni na wschodzie do (-10) – (-8) stopni na zachodzie.

  We czwartek zachmurzy się na wschodzie kraju, a na zachodzie w dalszym ciągu będzie  słonecznie z zachmurzeniem małym. Mróz jednak nie będzie odpuszczać.  W dalszym ciągu będzie mroźno. Termometry maksymalnie wskażą od (-12) – (-10) stopni na wschodzie do (-6) – (-4) stopni na zachodzie kraju. W nocy temperatura minimalna wyniesie od (-19) – (-16) stopni na wschodzie do (-12) – (-10) stopni na zachodzie.

  W piątek zachmurzy się w całej Polsce. Występować będzie zachmurzenie duże lub umiarkowane, i we wschodniej Polsce wystąpią słabe opady śniegu. W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od (-12) – (-10) stopni na wschodzie do (-6) – (-4) stopni na zachodzie, w nocy temperatura minimalna wyniesie od (-16) – (-14) stopni na wschodzie do (-10) – (-7) stopni na zachodzie kraju.

  Konkludując powyższą tygodniową prognozę pogody można napisać słonecznie, ale mroźnie. Temperatury jakie będą nam towarzyszyć w najbliższych dniach będą najniższe od początku roku i warto się na nie przygotować. Przygotujmy sobie ciepłą odzież, zadbajmy o zwierzaki wokół nas no i żeby nie było niespodzianki rano pomyślmy o samochodzie, bo po takich mrozach mogą być problemy z uruchomieniem.

  Ciepło pozdrawiamy w obliczu nieuchronnych „siarczystych” mrozów – zespół Meteogroup Polska.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.