Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii . Zdjęcie tytułowe. Autor: shc.hu

  (1) Fotografia z galerii . Zdjęcie tytułowe. Autor: shc.hu

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Piotrowska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ewa Piotrowska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: slon.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: slon.

 • Prognoza pogody na tydzień 27.12.2014-02.01.2015
  25.12.2014 20:50

  Następny tydzień zdecydowanie chłodniejszy i raczej pogodny. Jedynie miejscami ze słabymi, krótkotrwałymi opadami śniegu.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie klin wyżowy znad zachodniej Rosji. Z północnego-wschodu napływać będzie chłodne powietrze kontynentalne. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane do małego na północnym wschodzie. Jedynie na południowym wschodzie więcej chmur i tu miejscami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 0-(-2) stopni nad morzem, w pasie zachodnim i południowym kraju, do (-4)-(-5) stopni na Podlasiu.

  W niedzielę podobny typ pogody przyniesie nam skraj wyżu znad Wysp Brytyjskich.Zachmurzenie od dużego w pasie południowym i na wschodzie, poprzez umiarkowane w dzielnicach centralnych, do małego na północnym zachodzie i następnie na zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 0-(-2) stopni na Zachodnim Pomorzu, 0-1 stopnia nad samym morzem, do (-4)-(-5) stopni na Suwalszczyźnie.

  W poniedziałek zachodnia połowa Polski będzie pod wpływem ośrodka niżowego, którego centrum przemieszczać się będzie wzdłuż zachodniej granicy naszego kraju. Na tym obszarze zachmurzenie duże, z przelotnymi opadami śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami i brak opadów. Temperatura maksymalna od 0-(-2) stopni na północnym zachodzie, około 0 stopni nad morzem, do (-5)-(-6) stopni na Podlasiu.

  W kolejnych dniach przeważnie pochmurno, okresowo z niewielkimi przejaśnieniami. Lokalnie bardzo słabe , krótkotrwałe opady śniegu. Temperatury maksymalne wynoszą od 1-3 stopni na całym Pomorzu, do (-4)-(-5) stopni na wschodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.