Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Pogoda zimą

  Pogoda zimą. Zdjęcie: http://www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 27.11-03.12.2010 (copy 1)
  25.11.2010 22:22

  W sobotę pogoda pochmurna, niewielkie przejaśnienia mogą występować we wschodnich i północno wschodnich dzielnicach kraju. Na zachodzie i południu, a w ciągu dnia również w centrum występować będą umiarkowane opady śniegu. Temperatura maksymalna od  (-1) do 1 stopnia.

  • Reklama

  W niedzielę opady śniegu przesuną się z centrum na północny wschód i w ciągu dnia przesuną się już poza granice Polski. Na pozostałym obszarze będą pojawiać się przejaśnienia, a w Małopolsce będzie umiarkowane i małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-2)-(-1)  na północy do 1-2 stopni na południu.

  W poniedziałek nad Polską pojawi się układ niżowy który przyniesie wilgotne powietrze znad Europy południowej. Z niżem tym związane będą opady śniegu na całym obszarze kraju, za wyjątkiem Wybrzeża. Na południu oraz w centrum kraju opady będą intensywne. Opadom tym towarzyszył będzie dosyć silny wiatr z kierunków północno wschodnich powodując zamiecie i zawieje śnieżne. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie (-3)-(-1) stopień, nieco cieplej na Podkarpaciu, gdzie temperatura wyniesie 0-1 stopień.

  We wtorek niż z opadami przesunie się nad Białoruś, dzięki czemu opady które jeszcze rano występować będą na wschodzie w ciągu dnia zanikną. Zachmurzenie będzie duże, ale po południu miejscami mogą pojawiać się przejaśnienia. Zrobi się mroźno, temperatura maksymalna wynosić będzie zaledwie od (-8)-(-7) stopni na wschodzie do (-5)-(-4) stopni na zachodzie.

  Środa będzie kolejnym zimowym dniem z opadami śniegu nad większością obszaru Polski. W Małopolsce i na Podkarpaciu opady śniegu przechodzić będą w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na ulicach i chodnikach będzie bardzo ślisko. Będzie to kolejny mroźny dzień, zwłaszcza na Mazurach i Suwalszczyźnie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie (-12)-(-10) stopni. Na pozostałym obszarze termometry pokażą od (-8)-(-6) stopni na północy i w centrum do 0-2 stopni na południu.

  W czwartek nadal pochmurno z niezbyt intensywnymi opadami śniegu, a na południu opadami marznącego deszczu powodującego gołoledź.  W dalszym ciągu na przeważającym obszarze temperatury ujemne,  wynosić będą od (-8)-(-6) na północy do (-2)-0 stopni, jedynie krańce południowe i południowo wschodnie z temperaturą maksymalną  wynoszącą 1-2 stopnie.

  Pogoda w Polsce w końcu tygodnia pochmurna z przejaśnieniami, chociaż lokalnie może pojawiać się słaby opad śniegu. Temperatura maksymalna będzie bardziej wyrównana i wynosić będzie (-4)-(-2) stopnie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.