Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 27.10.2012-2.11.2012.
  26.10.2012 17:16

  Niestety weekend nie zapowiada się zbyt pogodnie prawie dla wszystkich oprócz mieszkańców północy i północnego zachodu. Polska będzie pod wpływem rozległego niżu znad Europy południowej i związanej z nią strefy frontowej, która przyniesie nam sporo opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu.

  • Reklama

   


  W sobotę już od rana cała południowa połowa Polski obudzi się i za oknem zobaczy zachmurzenie całkowite z opadami śniegu, które na południu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na pozostałym obszarze, czyli głownie na północy i północnym zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane i duże a nad samym wybrzeżem nad ranem występować będą słabe przelotne opady śniegu. Do wieczora strefa frontowa przemieści się na południowy wschód obejmując opadami prawie całą Polskę oprócz północnego zachodu. Temperatura maksymalna będzie od 5-7 stopni na północnym zachodzie do 8-10 stopni za frontem na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze w strefie najintensywniejszych opadów temperatura nie powinna być wyższa niż 1-4 stopni.


  Noc z soboty na niedzielę także nie będzie pogodna. Wieczorem prawie w całej Polsce oprócz północnego zachodu występować będą opady śniegu i śniegu z deszczem a na południowym wschodzie deszczu. W ciągu nocy front będzie się przemieszczał na wschód i do wieczora zachmurzenie i opady śniegu powinny występować już tylko na południu, południowym wschodzie i wschodzie. Mimo, że na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie nadal umiarkowane i duże, to w drugiej części nocy na wybrzeżu zaczną pojawiać się przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna przeważnie 0-1 stopni, nad morzem 1-2 stopnia, natomiast w pasie od śląskiego i małopolskiego do warmińsko-mazurskiego i podlaskiego (-2)-(-1) stopnia.


  W niedzielę pogoda wreszcie zacznie się poprawiać, ale jak zwykle, nie dla wszystkich. Front z opadami śniegu nadal będzie zalegał na południu i południowym wschodzie, jednakże będzie on powoli tracił na aktywności. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie początkowo umiarkowane i duże ze słabymi opadami przelotnymi deszczu ze śniegiem, jednakże powinny one szybko zanikać i do wieczora na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-7 stopni na zachodzie i północy przez 6-4 stopnie w centrum do 1-3 stopni na pozostałym obszarze i (-2)-0 stopni w górach.


  W poniedziałek, po chwili nadziei będziemy mieli powtórkę weekendowej pogody. Ponownie od południa będzie wchodziła strefa frontowa, jednakże teraz przez niższe temperatury spodziewać się powinniśmy głownie śniegu. Front z opadami będzie się przemieszczał z południa do centrum, a w nocy z poniedziałek na wtorek obejmie prawie całą Polskę oprócz północnego zachodu. Temperatury także będą nieco niższe, na południu, południowym wschodzie i wschodzie będzie od 0 do 3 stopni, na pozostałym obszarze 4-7 stopni.


  Wtorek nadal pochmurny, na przeważającym obszarze występować będzie zachmurzenie duże i całkowite z opadami śniegu, jedynie na północnym zachodzie i północy zachmurzenie będzie duże i bez opadów. Temperatura także bez rewelacji przeważnie od 1 do 3 stopni, na południu (-1) – 0 stopni, tylko na zachodzie i północnym zachodzie 4-6 stopni.


  W środę trochę powinno się rozpogodzić, zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jednakże będzie ono szybko zanikało i wieczorem powinniśmy mieć w całej Polsce zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura maksymalna wyniesie 2-4 stopnie na południu i południowym wschodzie do 5-7 stopni na pozostałym obszarze.


  Końcówka tygodnia przyniesie znaczne ocieplenie, którym niestety towarzyszyć będą chmury i opady deszczu. Więcej opadów będzie w czwartek, będą one występowały na przeważającym obszarze, w piątek natomiast przemieszczą się one głownie na wschód i południowy wschód. Temperatury także będą wyższe, w czwartek termometry pokażą 6-9 stopni, natomiast w piątek lokalnie temperatura sięgnie nawet 9-10 stopni.

  Warunki drogowe będą trudne, szczególnie na południu i południowym wschodzie, zalecamy więc ostrożność. Ponadto, jeśli nie mieszkacie na północy lub północnym zachodzie to ten weekend raczej powinniście spędzić w domu, lub w pracy, lub na zajęciach…

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.