Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Zibi.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Zibi.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Natalia.

 • Prognoza pogody na tydzień 27.09-03.10.2014
  26.09.2014 11:34

  Najbliższy tydzień raczej pogodny, miejscami ze słabymi opadami deszczu oraz porannymi mgłami i silnymi zamgleniami.

  • Reklama

   

  W sobotę pogodę we wschodniej i południowej Polsce kształtować będzie zatoka niżowa z systemem okludujących się frontów atmosferycznych, przemieszczających się na południowy-wschód. Na tym obszarze oraz początkowo również w centrum zachmurzenie całkowite do dużego ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. W ciągu dnia opady będą stopniowo zanikać i pod koniec dnia występować będą jedynie na krańcach południowo wschodnich. Na pozostałym obszarze pogodną i słoneczna aurę przyniesie nam rozbudowujący się wyż znad zachodnich Niemiec, który pod koniec dnia obejmie praktycznie całą Polskę. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 13-14 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu, do 16-18 stopni na pozostałym obszarze.

  W niedzielę centrum wyżu przemieści się nad zachodnią Ukrainę. Zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie w pasie północnym oraz w godzinach popołudniowych na zachodzie Polski okresowo zachmurzenie duże, bez opadów. Rano lokalnie na południu mgły i silne zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-16 stopni na Podlasiu, do 19-20 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  W poniedziałek więcej chmur do zachmurzenia dużego z przejaśnieniami, na południu umiarkowane, ale nadal bez opadów. Temperatura maksymalna od 16-18 stopni na Podlasiu do 21-22 stopni na zachodzie.

  Wtorek pochmurny, lokalnie ze słabymi opadami mżawki lub deszczu na północy oraz na całym zachodzie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-16 stopni na północnym wschodzie, do 20-21 stopni na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku.

  W kolejnych dniach przeważnie pochmurno z przejaśnieniami. Lokalnie możliwe słabe opady deszczu, głównie w środę i w czwartek na południu. Od piątku słonecznie. W środę, czwartek i piątek prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 13-14 stopni na Podlasiu, do 17-19 stopni na zachodzie.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.