Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Leszek Kmiecik

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Krzysztof Skołuda

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Leszek Kmiecik

 • Prognoza pogody na tydzień 27.08-02.09.2016
  26.08.2016 11:06

  Kolejny tydzień przyniesie nam dużo słońca i ciepła nad obszarem naszego kraju. Jedynie w poniedziałek więcej chmur oraz opady przelotne deszczu i burze.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Ukrainy. Z południa napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Dzień będzie słoneczny z bezchmurnym niebem, lokalnie jedynie na północy zachmurzeniem małym. Bardzo ciepło  - temperatury maksymalne od 25-27 stopni na północy, do 30-31 stopni w części zachodniej i lokalnie w centrum.

  W niedzielę nadal słonecznie za sprawą słabnącego wyżu znad Ukrainy. Jedynie na północnym zachodzie i pod koniec dnia na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 24-26 stopni na północy, do 31-32 stopni w centrum i na zachodzie.

  W poniedziałek przez obszar naszego kraju przemieszczać się będzie strefa frontu chłodnego, związana z niżem nad Bałtykiem. Początkowo na północy i zachodzie, następnie w centrum, a pod koniec dnia na wschodzie i w centrum kraju zachmurzenie duże z opadami przelotnymi deszczu i burzami. Lokalnie opady mogą być dość intensywne. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-22 stopni na północnym zachodzie do 30-31 stopni na południowym wschodzie.

  We wtorek początkowo strefa frontowa wraz opadami obejmować będzie jeszcze południową i południowo wschodnią część kraju. Na pozostałym obszarze pogodnie za sprawą wyżu znad Niemiec. Temperatury maksymalne wynosić będą od 18-19 stopni na północy do 20-22 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  W kolejnych dniach centrum wyżu przemieszczać się będzie nad Białoruś i dalej nad zachodnią Rosję, przynosząc nam znowu słoneczną aurę nad Polską. Temperatury w dzień od 21-23 stopni na północy do 25-26 stopni na przeważającym obszarze.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.