Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Znów zacznie się wędrówka bocianów, przypominająca o nadchodzącej jesieni...

  (1) Fotografia tytułowa, z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma

  ...na niebie będzie coraz więcej chmur...

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. autorka: Gabriela Suska

  ...najwięcej będzie ich nad morzem...

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Paweł Drab.

  ...i tu również najwięcej opadów w tym nadchodzącym tygodniu.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Roman.

 • Prognoza pogody na tydzień 27.08-02.09.2011
  26.08.2011 16:28

  W sobotę w pierwszej części dnia w całym kraju będzie pogodnie, przeważnie będzie bezchmurnie, ale już przed południem będą pojawiały się pojedyncze chmury Cumulus, a na zachodzie w związku ze zbliżaniem się frontu atmosferycznego zachmurzenie wzrośnie do dużego. W drugiej części dnia na zachodzie zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, a w centrum i na wschodzie nadal będzie słonecznie. Będzie bardzo ciepło: od 28-30 stopni na Podlasiu i nad samym morzem do 30-33 stopni lokalnie 34 stopnie na pozostałym obszarze, jedynie na zachodzie po przejściu linii frontu atmosferycznego ochłodzi się, tam termometry wskażą od 23 do 25 stopni.

  • Reklama


  W niedzielę front atmosferyczny będzie przemieszczał się nad centralną i wschodnią Polską, dlatego też w pierwszej części dnia w centrum i na wschodzie zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu, a na zachodzie zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego. W drugiej części dania chmury frontu atmosferycznego odsuną się na wschód, a wieczorem znajdą się poza granicą Polski. Dlatego też wieczorem prawie w całym kraju zachmurzenie będzie małe, jedynie na krańcach południowo-wschodnich i wschodnich zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie duże. Ochłodzi się. Temperatury maksymalne wyniosą od 18-20 stopni na wschodzie i północy do 20-22 stopni na pozostałym obszarze.

  W poniedziałek w całej Polsce rano zachmurzenie będzie małe, tylko lokalnie na południowym-wschodzie i północnym-zachodzie umiarkowane. W ciągu dani zachmurzenie będzie przeważnie umiarkowane, tylko lokalnie zwłaszcza na południowym-wschodzie, zachodzie i na Pomorzu wzrastające do dużego. Dodatkowo na Pomorzu mogą wystąpić słabe lokalne przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: od 18-21 stopni na północy i zachodzie do 22-24 stopni w centrum i na południu.

  We wtorek nadal zachmurzenie umiarkowane do dużego, ale więcej przelotnych opadów deszczu. W tym dniu opadów deszczu należy spodziewać się na Pomorzu oraz na południu i na południowym wschodzie (w górach oraz na Roztoczu). Temperatura maksymalna od 17-19 stopni na północy do 19-22 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę na Pomorzu oraz na południu w górach nadal zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, a na pozostałym obszarze rano i wieczorem zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia wzrastające od umiarkowanego lokalnie do dużego. Temperatura maksymalna od 16-17 stopni na północy do 18-19 stopni na pozostałym obszarze.

  Pierwszego dnia września w czwartek w północy i w centrum zachmurzenie będzie umiarkowane do dużego  w przelotnymi opadami deszczu, a najładniejsza pogoda będzie na południu gdzie zachmurzenie przez cały dzień będzie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16-17 stopni na północy do 18-19 stopni na pozostałym obszarze.

  W piątek prognozy wskazują, że z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie front atmosferyczny z opadami deszczu, a temperatura maksymalna w piątek wyniesie: od 18 do 20 stopni.

   

   

  Autor: Marcin

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.