Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Natalia

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Bednarek Paweł.

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

 • Prognoza pogody na tydzień 27.06-03.07.2015
  26.06.2015 11:17

  Przyszły tydzień początkowo zapowiada się ze zmienną i niezbyt ciepłą aurą nad Polską, ale od 1 lipca zdecydowana poprawa pogody. Prognozy wskazują na dużo słońca oraz wzrost temperatur maksymalnych, nawet do 30 stopni.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce kształtować będzie słabogradientowy obszar obniżonego ciśnienia, na zachodzie kraju z linią zbieżności. Z zachodu nadal napływać będzie wilgotne i chłodniejsze powietrze polarne morskie. W całym pasie zachodnim, na południu oraz miejscami w centrum Polski zachmurzenie duże z opadami przelotnymi deszczu oraz pojedynczymi burzami w godzinach popołudniowych. Lokalnie opady mogą być dość intensywne. Na pozostałym obszarze, a zwłaszcza na całym wschodzie więcej słońca oraz brak opadów. Temperatura maksymalna od 17-18 stopni na północy do 22-23 stopni na południu.

  W niedzielę w całej zachodniej, południowej, a następnie również w centralnej części kraju zachmurzenie duże z opadami przelotnymi deszczu oraz lokalnymi burzami. Na pozostałym obszarze przejaśnienia, a na północy i północnym wschodzie nawet rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni na całym Pomorzu i Dolnym Śląsku, do 23-24 stopni na Lubelszczyźnie.

  W poniedziałek zachmurzenie zazwyczaj duże z przejaśnieniami, po południu możliwe lokalne opady przelotne deszczu i niewykluczone pojedyncze burze. Jedynie w całym pasie zachodnim Polski więcej słońca i brak opadów. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na Pomorzu do 24-25 stopni na Lubelszczyźnie.

  We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Po południu w pasie wschodnim Polski oraz miejscami w centrum kraju okresowo możliwe zachmurzenie duże z lokalnymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatury maksymalne wynosić będą od 19-21 stopni na północy do 24-25 stopni na wschodzie i zachodzie.

  W kolejnych dniach słoneczną i ciepłą aurę nad Polską zapewni nam rozbudowujący się wyż z centrum nad południową Skandynawią. Zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Coraz cieplej. Temperatury od 21-24 stopni na północy do 27-30 stopni na zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.