Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Przemysław Woźniak.

 • Prognoza pogody na tydzień 27.05-02.06.2017
  26.05.2017 14:20

  Mimo że w nadchodzących dniach pojawią się miejscami opady przelotne deszczu i burze, to większość tygodnia można podsumować krótkim: „słonecznie i ciepło”.

   

  • Reklama

  W sobotę wszędzie poza południowym wschodem bezchmurne niebo lub zachmurzenie małe. Dzielnice południowo-wschodniej z zachmurzeniem umiarkowanym, miejscami dużym i niewielkim ryzykiem lokalnych przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 18-21 stopni na Żuławach oraz w Małopolsce i na Podkarpaciu, przez 20-23 stopnie na przeważającym obszarze do 24-25 na zachodzie.

  Niedziela w całej Polsce słoneczna z bezchmurnym niebem lub zachmurzeniem małym, jedynie pod wieczór nieco więcej chmur na Wybrzeżu. Bardzo ciepło – maksymalnie od 22-24 stopni w części południowo-wschodniej, do 28-30 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek pogodne niebo z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem utrzyma się w pasie dzielnic południowych i centralnych. Tu też najcieplej, do 24-27 stopni, a na Dolnym Śląsku, w południowej Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej do 28-30 stopni. W pasie północnym chmur będzie więcej, miejscami od Pomorza po Podlasie możliwy przelotny deszcz oraz burze. Chłodniej – od 15-19 stopni na Wybrzeżu, do 20-24 na pozostałym obszarze. W całym kraju powieje nieco silniejszy wiatr.

  Wtorek po generalnie pogodnym poranku i pierwszej części dnia, przyniesie popołudniowe burze na zachodzie i północnym zachodzie kraju. Ponownie bardzo ciepło , a nawet gorąco – od 21-24 stopni w pasie od Pomorza po Suwalszczyznę i środkowe Podlasie, do 29-31 stopni na południowym zachodzie.

  Z kolei w środę opady i burze skupią się przede wszystkim na obszarze Polski południowej i centralnej, choć miejscami możliwe też będą na północnym wschodzie. Temperatury maksymalne wyniosą od 17-22 stopni na północy do 23-26 na pozostałym obszarze.

  Kolejne dni na ogół pogodne. Popołudniami będą miejscami (głównie na południu, zachodzie i w centrum) rozwijać się chmury burzowe, z których popada i zagrzmi. Ciepło – przeważnie od 23 do 27 stopni, nieco chłodniej na północy.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.