Wiadomości pogodowe

Reklama
 • wiosenne kwiaty

  źródło: www.sxc.hu

  zachmurzone niebo w górach

  źródło: www.sxc.hu

  kwitnące drzewo

  źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 27.03 - 02.04.2010
  26.03.2010 14:10

  W nadchodzącym tygodniu pogodę w Polsce będą kształtowały niże, które będą docierały do naszego kraju znad zachodniej Europy.

  • Reklama

  Zmiana pogody nastąpi już dzisiejszej nocy, kiedy to z zachodu nasunie się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Przyniesie ona w sobotę pochmurną pogodę z opadami deszczu, a za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Temperatura maksymalna w sobotę wyniesie od 10 do 13 stopni,  nieco chłodniej będzie nad samym morzem od 7 do 10 stopni.

  W niedzielę nadal pochmurno będzie na północy, północnym-zachodzie oraz na południowym-wschodzie kraju i tam właśnie wystąpią opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane z lokalnymi przejaśnieniami i raczej bez opadów. Temperatury maksymalne od 10 do 13 stopni, jedynie na północy kraju w strefie opadów deszczu będzie chłodniej od 6 do 9 stopni.

  W następnych dniach będziemy mieli pogodową przeplatankę związaną z przemieszczającymi się z zachodu na wschód kolejnymi frontami atmosferycznymi. Będzie pochmurno z opadami deszczu, a po przejściu frontów atmosferycznych będzie się przejaśniało i od czasu do czasu zza chmur wyjrzy słońce.

  Najcieplejszym dniem następnego tygodnia będzie wtorek z temperaturami od 15 do 18 stopni, chłodniej będzie jedynie nad morzem od 10 do 13 stopni. W poniedziałek i w środę temperatury maksymalne wyniosą od 10-13 stopni na przeważającym obszarze do 7-9 stopni na nad morzem. W czwartek i w piątek będzie jeszcze chłodniej z temperaturami maksymalnymi od 6 do 10 stopni.   

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.