Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Prognoza wysokości opadów modelu ECMWF (aktualizacja z 25.02.2016 12 UTC) w przedziałach 12-godzinnych od dnia 29.02.2016 do nocy 01/02.03.2016.

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bart.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bart.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bart.

  5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Bart.

 • Prognoza pogody na tydzień 27.02-04.03.2016
  26.02.2016 03:03

  Tegoroczny luty zapisuje się jak dotąd nie tylko jako wyjątkowo ciepły, ale także niezwykle mokry miesiąc. Końcówka miesiąca zimy nie przyniesie, za to solidną porcję opadów – owszem.

   

  • Reklama

  W sobotę po ustąpieniu zamgleń i lokalnych mgieł czeka nas zupełnie ładny poranek z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, jedynie w północno-wschodniej części kraju umiarkowanym i dużym. W ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane do dużego. Temperatury maksymalnie od 3-4 stopni na Podlasiu i Mazurach, do 5-7 na pozostałym obszarze.

  Niedziela będzie dniem raczej pochmurnym, szczególnie w południowym i centralnym pasie kraju, a także na północnym wschodzie. Jedynie na Wybrzeżu ładniejsza pogoda – zachmurzenie umiarkowane i małe. Od Dolnego Śląska po Lubelszczyznę i Podlasie wystąpią - głównie po południu - słabe opady deszczu lub mżawki, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 3-4 stopni na północy, 5-8 na przeważającym obszarze, do 9-12 na południowym wschodzie. W nocy podobna sytuacja, przy czym opady skupią się głównie na południowym zachodzie. Temperatury minimalne od (-1)-1 stopnia na północy do 2-4 na pozostałym obszarze.

  W poniedziałek strefa opadów będzie od południowego zachodu rozszerzać się na cały kraj. Do wieczora nie powinno padać jedynie na krańcach północnych i południowo-wschodnich. Przeważnie będzie to deszcz, na północy miejscami deszcz ze śniegiem. Na Dolnym Śląsku opady mogą być intensywne. Temperatury wzrosną do 3-4 stopni na północy i 5-8 na przeważającym obszarze i 9-11 na południowym wschodzie. W nocy ciąg dalszy opadów, miejscami dość silnych. Najmniej na Wybrzeżu i krańcach południowo-wschodnich. Na północy deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Temperatury minimalne od 1-2 stopni na północy do 4-6 na Podkarpaciu.

  Wtorek nadal pochmurny i deszczowy (na północy i pogórzach także z deszczem ze śniegiem). Opady zanikną na północnym zachodzie. Temperatury maksymalne od 3-4 na przeważającym obszarze, do 5-7 na wschodzie i miejscami 8-10 stopni na Roztoczu.

  Kolejne dni przyniosą w Polsce zachmurzenie duże lub całkowite i każdego dnia nową porcję opadów lub opadów przelotnych, choć już nie tak silnych jak uprzednio. Padać będzie deszcz i deszcz ze śniegiem, nocami może pojawiać się śnieg. Temperatury wciąż wysokie, na ogół dochodzące do 4-8 stopni, tylko środa na północnym wschodzie chłodniejsza, tam maksymalnie 1-3 stopnie. Nocami będą występować spadki temperatury do około 0 stopni, miejscami możliwy jest niewielki mróz.

  Zima zatem wciąż poza granicami kraju, możemy za to powiedzieć, że kalendarz będzie powoli nadganiał pogodę - pierwszego marca zaczyna się meteorologiczna wiosna.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.