Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  3)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  4)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

 • Prognoza pogody na tydzień 26.11-02.12.2016
  24.11.2016 20:46

  Nadchodzący tydzień przyniesie nam ochłodzenie, okresowo przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu oraz dodatkowo miejscami dość silny i porywisty wiatr.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w przeważającej części Polski będzie kształtować klin wyżowy słabnącego wyżu znad Wysp Brytyjskich. Początkowo pochmurno z zanikającymi mgłami i silnymi zamgleniami. W ciągu dnia zachmurzenie duże z przejaśnieniami, zwłaszcza na wschodzie i południowym wschodzie. W pasie północnym pochmurno cały dzień, miejscami ze słabymi opadami przelotnymi deszczu, za sprawą głębokiego niżu znad Bałtyku. Na północy dość silny i porywisty wiatr. Temperatury maksymalne wyniosą od 2-3 stopni na zachodzie do 8-10 stopni na południowym wschodzie.

  W niedzielę Polska znajdzie się w tylnej części niżu znad Litwy, a następnie zachodniej Rosji. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, miejscami z opadami przelotnymi deszczu oraz na północy kraju deszczu ze śniegiem i okresowo śniegu. Początkowo w pasie południowym kraju zachmurzenie całkowite. W ciągu dnia na północnym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Na północy nadal dość silny i porywisty wiatr. Temperatura maksymalna wyniesie od 4-5 stopni na północnym wschodzie i wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie.

  W poniedziałek Polska wschodnia i centralna nadal będzie w tylnej części niżu znad zachodniej Rosji. Na tym obszarze zachmurzenie duże, miejscami z opadami przelotnymi deszczu ze śniegiem i śniegu. W pasie zachodnim Polski natomiast wpływ wyżu znad Morza Północnego. Tutaj zachmurzenie małe do umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie od (-1)-0 stopni na północnym wschodzie do 4-5 stopni na północnym zachodzie.

  We wtorek nadal wpływ niżu znad Rosji i wyżu znad Atlantyku. Zachmurzenie przeważnie od dużego na południu i wschodzie kraju do małego na północnym zachodzie. Miejscami opady przelotne deszczu, deszczu ze śniegiem oraz lokalnie śniegu. Temperatury maksymalne wynosić będą od 0-1 stopni na północnym wschodzie do 5-6 stopni na północnym zachodzie.

  W kolejnych dniach nadal pochmurno z przejaśnieniami, okresowo z opadami mieszanymi. Od czwartku więcej chmur i opadów. Dodatkowo dość silny i porywisty wiatr. Temperatury w dzień od 1-2 stopni na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.