Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Weekend deszczowy i wietrzny.

  Weekend deszczowy i wietrzny.

  Od poniedziałku mgły.

  Od poniedziałku mgły.

  Ale w ciągu dnia i słońce.

  Ale w ciągu dnia i słońce.

  Rok temu mieliśmy pierwszy śnieg.

  Rok temu mieliśmy pierwszy śnieg.

  Ale póki co jesień ze słońcem.

  Ale póki co jesień ze słońcem.

 • Prognoza pogody na tydzień 26.11 - 02.12.11
  25.11.2011 19:34

  Po wielu tygodniach pogody pod znakiem układów wyżowych, z licznymi mgłami, czasami słońcem ale bez opadów w nadchodzący weekend nastąpi diametralna zmiana pogody.

  • Reklama

  W sobotę i niedzielę odczujemy wpływ układu niżowego znad Skandynawii, zacznie napływać wilgotne powietrze z zachodu.

  Przez cały weekendu w Polsce występować będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Z zachodu na wschód przemieszczać się będą fronty atmosferyczne, które przynosić będą
  w północnej i centralnej Polsce opady deszczu w dzień, a w nocy także opady deszczu ze śniegiem . W południowej Polsce opady będą miały charakter lokalny i będą bardzo słabe. Temperatura w dzień wyniesie od 5 – 6 stopni na wschodzie do 8 – 10 stopni na zachodzie, w nocy temperatura minimalna wyniesie od 1 – 3 stopni na wschodzie do 4 – 5 stopni na zachodzie. Będzie bardzo wietrznie. Wiać będzie z zachodu, dość silnie i porywiście w porywach do 80 km/h na Wybrzeżu.

  W poniedziałek Polska ponownie dostanie się pod wpływ wyżu znad południowej Europy i będziemy mieli po krótkim weekendowym przerywniku pogodowym powrót
  do stabilnej bezdeszczowej, ale mglistej aury.

  W poniedziałek i wtorek na południu i w centrum będzie bezchmurnie lub występować będzie zachmurzenie małe, a na północy zachmurzenie będzie od umiarkowanego na Pomorzu Zachodnim do dużego na Podlasiu i Mazurach. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 5 – 6 stopni na wschodzie do 7 – 9 stopni na wschodzie. W nocy termometry wskażą od (-2) – 0 stopni na wschodzie do 0 – 2 stopni na zachodzie kraju. Wiatr osłabnie w poniedziałek i będzie dość słaby z południa.  

  We środę w całym kraju zapowiada się bezchmurnie, lecz rano i wieczorem musimy liczyć się z licznymi mgłami, które w nocy głównie na krańcach wschodnich będą marznąć i osadzać szadź. Termometry maksymalnie wskażą od 5 – 6 stopni na wschodzie do 7 – 8 stopni na południu i zachodzie. W nocy termometry spadną do (-2) – 0 stopni na Podkarpaciu i 2 – 3 stopni na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie południowy słaby.

  W czwartek i piątek zachmurzy się w całym kraju. Nad Polską przemieszczać się słabo  wrażony system frontów atmosferycznych i w piątek niemal w całym kraju wystąpią opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie w te dni od 5 – 6 stopni na wschodzie do 7 – 9 stopni na zachodzie. W nocy temperatura nie będzie spadać poniżej zera i wyniesie od
  1 – 2 stopni ma wschodzie do 3 – 4 stopni na zachodzie kraju.

  Jak widać ostatnie dni listopada i pierwsze dni grudnia będą dość ciepłe i bez pogodowych niespodzianek. Na pierwsze śnieżne dni przyjdzie nam zatem jeszcze poczekać. Udanego tygodnia życzy – cały zespół MeteoGroup Polska.

  Autor: KM

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.