Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor .

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Jerzy Kaczor .

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Jerzy Kaczor.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska .

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska .

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska .

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska .

 • Prognoza pogody na tydzień 26.10-01.11.2013
  25.10.2013 12:49

  W sobotę pogodę w Polsce północnej i zachodniej wpływał będzie niż którego centrum znajdować się będzie nad Skandynawią. W południowej części kraju nadal za pogodę odpowiadał będzie wyż znad Europy południowej. Na zachodzie, a stopniowo również w centrum i na północy kraju będzie zachmurzenie duże lub całkowite z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie dość pogodnie z umiarkowanym lub małym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 15-17 stopni na północy do 20-21 stopni na południu.

  • Reklama

  W niedzielę na przeważającym obszarze kraju będzie duże zachmurzenie. Początkowo na zachodzie a w ciągu dnia już praktycznie w całym kraju występować będą opady przelotne deszczu, lokalnie niewykluczone również pojedyncze burze. Jedynie na południowych krańcach od Małopolski po Podlasie będzie dość pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 15-17 stopni na północnym wchodzie i wschodzie do 20-21 stopni na południu i zachodzie.

  W poniedziałek nadal znajdować się będziemy pomiędzy niżem znad Skandynawii i wyżem znad Europy południowej. W dalszym ciągu będzie raczej duże zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy lokalnie występować będą opady przelotne deszczu. Termometry wskazywać będą od 14-15 stopni na północy do 18-19 stopni na południu.

  Wtorek przeważnie będzie dość pogodny, z umiarkowanym zachmurzeniem. Tego dnia opady deszczu pojawią się na południu kraju – początkowo na Dolnym Śląsku a następnie w Małopolsce i Podkarpaciu. Na termometrach będzie od 13-14 stopni na północy do 18-19 stopni na południu.

  W środę do Polski zacznie napływać chłodne powietrze z północnego zachodu. Przeważnie będzie duże zachmurzenie. Pochmurno z całkowitym zachmurzenie będą południowe dzielnice kraju i tutaj mogą lokalnie występować słabe opady deszczu lub mżawki. Opady deszczu przelotnego możliwe są również na wybrzeżu.  Po południu coraz więcej słońca pojawiać się będzie na zachodzie kraju. Zrobi się chłodnej, w całym kraju termometry wskazywać będą zaledwie 10-12 stopni.

  Czwartek będzie dość pogodny, z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Większe zachmurzenie i lokalnie możliwe słabe opady deszczu jedynie na Pomorzu. Nadal będzie dość chłodno 10-12 stopni.

  W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie umiarkowane zachmurzenie. Pochmurno będzie na wschodzie i północy, ale również raczej bez opadów. Na termometrach przeważnie będzie 10-11 stopni, jedynie na południu 12-13 stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.