Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Tomasz Tabiś

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Tomasz Tabiś

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Tomasz Tabiś

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Tomasz Tabiś

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: martusia_marcik

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: martusia_marcik

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wojciech Klimont

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wojciech Klimont

 • Prognoza pogody na tydzień 26.09-02.10.2015
  25.09.2015 13:25

  Najbliższy tydzień przyniesie nam spore ochłodzenie. Będzie ono odczuwalne zwłaszcza w nocy. W weekend na zachodzie i północy, a od poniedziałku już w całym kraju poranne temperatury wynosić będą 6-7 stopni. W nocy ze środy na czwartek w wielu miejscach temperatura minimalna spadnie do 4-5 stopni.

  W sobotę
  na południowym wschodzie i wschodzie na pogodę wpływał będzie niż z centrum nad Bałkanami z układem frontów atmosferycznych i tutaj będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu i deszczu przelotnego. Lokalnie na krańcach wschodnich możliwe pojedyncze burze. We wschodniej Małopolsce, Podkarpaciu i Roztoczu opady miejscami będą intensywne - prognozowana suma opadów za 12h wynosić będzie 20-30mm, a lokalnie w górach nawet 40-50mm. Na pozostałym obszarze pogodę kształtował będzie wyż znad Morza Północnego. Na zachodzie i północy będzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, a na południowym zachodzie, w centrum i północnym wschodzie duże. Temperatura maksymalna na południu i południowym wschodzie oraz na Wybrzeżu wynosić będzie 14-15 stopni, na pozostałym obszarze 16-18 stopni.

  W niedzielę wyż znad Morza Północnego będzie spychał układ niżowy dalej na wschód. W pierwszej części dnia na południowym wschodzie nadal będzie duże i całkowite zachmurzenie z opadami deszczu, ale w ciągu dnia opady będą słabły, a wieczorem całkiem zanikną. Na pozostałym obszarze będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzenie oraz bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 15-17 stopni. Nieco chłodniej będzie na południowym wschodzie, tutaj 13-14 stopni.

  W poniedziałek
  będzie pogodnie z umiarkowanym i małym zachmurzeniem, jedynie na wschodzie lokalnie zwiększającym się do dużego. W całym kraju bez opadów. Temperatura maksymalna od 14-15 stopni na wschodzie do 17-18 stopni na zachodzie.

  We wtorek
  pogodny wyż odsunie się na północ, a Polska znajdzie się  na jego południowych krańcach. W całym kraju przybędzie chmur, lokalnie na południu mogą pojawić się również opady przelotne deszczu. Na termometrach zobaczymy od 13-14  stopni na wschodzie do 16-17 stopni na zachodzie.

  Środa również będzie pochmurna, z dużym zachmurzeniem. Lokalnie na południu i zachodzie występować będą opady deszczu. Będzie chłodno. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 12-14 stopni, jedynie na zachodzie 15-16 stopni.

  Czwartek i piątek z dużym zachmurzeniem i słabymi opadami deszczu na zachodzie oraz lepszą pogodą na wschodzie. Na termometrach nadal od 12-14 stopni na wschodzie do 15-16 stopni na zachodzie.

  • Reklama

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.