Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Krystyna S.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Krystyna S.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszarda Szymańska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zofia Rudnicka.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zofia Rudnicka.

 • Prognoza pogody na tydzień 26.07-01.08.2014
  25.07.2014 12:51

  Rozległy układ wyżowy znad Skandynawii, który przynosił do tej pory słoneczną aurę nad nasza częścią Bałtyku, przemieszczać się będzie na zachodnią Rosję. Centralna Europa pozostanie w zasięgu obszaru obniżonego ciśnienia. Takie położenie układów barycznych spowoduje napływ nad Polskę ciepłego, ale dość wilgotnego powietrza pochodzenia zwrotnikowego. Dzięki temu będziemy nadal cieszyć się ciepłą, ale i okresami dynamiczną pogodą.

  • Reklama

  W sobotę zachmurzenie umiarkowane do dużego, lokalnie z przelotnymi opadami deszczu i burzami w godzinach popołudniowych na północy, w dzielnicach centralnych i na całym południu. Na pozostałym obszarze większe przejaśnienia, a po południu na całym zachodzie nawet rozpogodzenia . Temperatura maksymalna wyniesie 27-30 stopni, jedynie nad samym morzem i na pogórzu nieco chłodniej 24-26 stopni.

  Niedziela przywita nas słoneczną i ciepłą aurą, ale po południu lokalnie następować będzie wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i z opadami przelotnymi deszczu oraz burzami. Najmniejsze prawdopodobieństwo tych zjawisk na Mazurach oraz na Podlasiu. Cieplej, temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 28-32 stopni, jedynie nadal nad samym morzem i na pogórzu nieco chłodniej 26-27 stopni.

  W kolejnych trzech dniach czeka nas kontynuacja dynamicznej pogody z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. W ciągu tych dni liczne opady przelotne oraz burze, okresowo dość intensywne. Temperatury maksymalne podczas tego okresu, od 26-27 stopni na zachodzie, do 30-31 stopni na wschodzie.

  Od czwartku rozwój klina wyżu znad zachodniej Europy, spowoduje większe przejaśnienia oraz brak opadów na północnym-zachodzie i zachodzie kraju. Nad pozostałą częścią nadal opady przelotne i burze. Chłodniej od 23-24 stopni na zachodzie do 28-29 stopni na wschodzie.

  W piątek przejaśnienia obejmować będą stopniowo coraz większy obszar. Opady występować będą na południowej, wschodniej i początkowo centralnej części kraju. Prognozowane temperatury maksymalne wynoszą od 24-25 stopni w zachodniej Polsce do 26-27 stopni na wschodzie.

   

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.