Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska - zdjęcie tytułowe

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Ryszarda Szymańska - zdjęcie tytułowe

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Rafał Choma

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Bogdan Kozień

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Bogdan Kozień

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Gabriela Suska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Józef Gigoń

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor Józef Gigoń

 • Prognoza pogody na tydzień 26.05-01.06.2012
  25.05.2012 13:41

  Wygląda na to, że wyż znad Skandynawii wreszcie umożliwił kompromis pomiędzy piękną pogodą i brakiem upałów. Mimo tego, że cały czas napływać będzie do nas chłodniejsze, chwiejne powietrze, przynajmniej w weekend chmury nie będą się rozwijać w zbyt dużej ilości, a północno-wschodnia adwekcja zapewni nam kilka dni wytchnienia od wysokich temperatur.


  W weekend w całej Polsce będzie ładna, słoneczna pogoda z zachmurzeniem małym i umiarkowanym, jedynie w niedziele na wschodzie i południu zachmurzenie może lokalnie wzrastać do dużego, a w Karpatach mogą wystąpić opady przelotne deszczu i burze. Temperatura maksymalna w sobotę i w niedzielę będzie bardzo zbliżona i wyniesie od 14-16 stopni nad samym morzem, przez 17-20 stopni na północy i wschodzie do 21-23 stopni na zachodzie.

  Początek tygodnia także będzie bardzo pogodny. W poniedziałek i we wtorek w Polsce będzie przeważało zachmurzenie małe, jedynie na wschodzie umiarkowane, a w Karpatach duże z lokalnymi opadami przelotnymi i sporadycznymi burzami. Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie przeważnie od 19 do 22 stopni, jedynie nad samym morzem i na południowym wschodzie 17-19 stopni. We wtorek będzie odrobinę cieplej od 16-19 stopni nad samym morzem do 21-24 (a na zachodzie do 25) stopni na pozostałym obszarze.

  Środa będzie także bardzo pogodna, jednakże w godzinach południowych zachmurzenie będzie wzrastało do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 20-21 stopni, jedynie na północy będzie nieco chłodniej, gdyż tylko 15-18 stopni.

  Niestety od czwartku Polska zacznie się dostawać pod wpływ niżu znad Rosji, co spowoduje wzrost zachmurzenie w całym kraju do umiarkowanego i dużego, a po południu na zachodzie i południu zaczną się pojawiać opady deszczu. W piątek w całym kraju zachmurzenie duże, lokalnie całkowite z opadami deszczu. Temperatury maksymalne będą zdecydowanie niższe. W czwartek wyniosą 20-21 stopni na południowym wschodzie i lokalnie w centrum, a na pozostałym obszarze jedynie 16-19 stopni. W piątek będzie jeszcze chłodniej, gdyż termometry wskażą maksymalnie 16-18 stopni na przeważającym obszarze, a nad samym morzem tylko 13-15 stopni.

  Podsumowując, cieszmy się piękną pogodą póki jest, a siedzenie w domu odłóżmy na czwartek i piątek.

  • Reklama

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.