Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Autor: Pete Nowicki. Zdjęcie tytułowe

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 26.04-02.05.2019
  25.04.2019 13:54

  W obliczu przedłużającej się wiosennej suszy, wiele regionów kraju dramatycznie potrzebuje deszczu. Na szczęście prognozy na najbliższe dni dają nadzieję na pewne załagodzenie sytuacji - opadów, miejscami również burz, spodziewamy się od soboty do poniedziałku, być może również w kolejnych dniach.

   

  • Reklama

  Zanim jednak zacznie padać, czeka nas słoneczny i bardzo ciepły piątek – temperatury dojdą do 26-29, a na południu nawet lokalnie 30 stopni! Jedynie nad morzem chłodniej – od 19 do 24 stopni. Na południu silniejszy wiatr.

  W nocy nad zachodnie dzielnice nasunie się strefa opadów deszczu i lokalnych burz, a w sobotę popada i zagrzmi również w innych miejscach – rano na północnym zachodzie, w ciągu dnia głównie na południu i południowym wschodzie a miejscami także na wschodzie i północy. Temperatury maksymalne wyniosą od 16-19 stopni na zachodzie, do 25-27 na północnym wschodzie.

  Niedziela będzie deszczowa przede wszystkim we wschodniej połowie kraju, na zachodzie jedynie lokalnie możliwy przelotny deszcz, a zachmurzenie będzie na ogół duże z przejaśnieniami. W całym kraju już chłodniej, przeważnie 15 do 17 stopni.

  W poniedziałek duże i całkowite zachmurzenie z opadami deszczu w prawie całej Polsce. Nie powinno padać jedynie na krańcach północnych i północno-wschodnich – tam dość pogodnie i ta strefa rozpogodzeń powoli będzie obejmowała pas centralny. Temperatury maksymalne od 14 do 17 stopni. 

  Wtorek będzie pogodny w północnej połowie kraju. Na południu zachmurzenie duże do całkowitego i opady deszczu i deszczu przelotnego. Temperatury podobne jak w poprzednich dniach.

  W środę jeszcze zanikające przelotne opady deszczu na południowym wschodzie, poza tym zachmurzenie umiarkowane do dużego, a czwartek dość pogodny i już bez opadów. Temperatury wyrównane, na ogół od 14 do 17 stopni.

  Pozostałe dni majówki zapowiadają się póki co dość pogodnie, z zachmurzeniem umiarkowanym lub dużym z przejaśnieniami, ale niewykluczone są miejscami przelotne opady deszczu. Prognozy wskazują na to, że może się nieco ochłodzić, jednak to jeszcze na tyle odległy termin, że musimy poczekać potwierdzenie.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.