Wiadomości pogodowe

Reklama
 • szadź

  1. Przy sporych mrozach i licznych porannych mgłach i zamgleniach szadź będzie częstym zjawiskiem. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

  szadź

  2. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Józef Gizoń.

  szadź

  3. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: awr48.

  4. Zdjęcie z galerii fotografii nadesłanych przez internautów. Autor: Rafał Choma.

 • Prognoza pogody na tydzień 26.02 - 04.03.2011
  25.02.2011 02:32


  W najbliższych dniach nadal pozostaniemy pod wpływem wyżu rosyjskiego. Przemieści się on nieco na południe, pozwalając niżom znad Atlantyku przedostać się nad północną Rosję. Ta zmiana spowoduje, że będzie do nas kierowane trochę mniej ostre powietrze niż dotychczas, co wcale jednak nie oznacza, że nie będzie mroźno. W dalszej perspektywie przewidywane jest  powstanie wyżu nad południową Skandynawią, a następnie nad Wyspami Brytyjskimi i zmiana napływu powietrza ze wschodniego na północno-zachodni.

  Sobota zapowiada się pogodnie w całym kraju, tylko początkowo na wschodzie niebo będzie przykryte większą ilością chmur. W ciągu dnia na zachodzie występować będzie zachmurzenie małe, okresami bezchmurne niebo, zaś na wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie od  (-10)-(-8) stopni na wschodzie i północnym wschodzie, przez (-7)-(-4) w centrum, do (-2)-0 stopni na zachodzie. W niedzielę ciąg dalszy słonecznej pogody. Termometry pokażą maksymalnie od (-10)-(-9) stopni na Podlasiu, (-8)-(-6) od Warmii i Mazur po Lubelszczyznę, do (-2)-(-1) stopnia od Wielkopolski po Małopolskę i aż do 4-5 stopni powyżej zera na Dolnym Śląsku. Noce z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek będą pogodne i mroźne. Temperatury spadną do (-17)-(-16) na krańcach wschodnich, (-15)-(-11) w dzielnicach centralnych i (-10)-(-7) na zachodzie. Wystąpią lokalne zamglenia i mgły osadzające szadź.

  W dniach od poniedziałku do środy spodziewać się możemy ładnej, słonecznej pogody, przy powoli, ale stale rosnącej temperaturze. Większe zachmurzenie pojawiać się będzie okresami na wschodzie i południowym wschodzie kraju, gdzie może przynieść słabe lokalne opady śniegu. Temperatury maksymalne wyniosą w poniedziałek od (-8)-(-6) stopni na wschodzie do 0-3 stopni na zachodzie i południowym zachodzie, a we wtorek i środę odpowiednio od (-6)-(-5) do 0-2 stopni i od (-4)-(-3) do 0-2 stopni. Przy niewielkim zachmurzeniu nocne wypromieniowanie będzie znaczne, stąd spadki temperatury nadal będą spore – w nocy z poniedziałku na wtorek od (-16)-(-14) stopni na wschodzie do (-9)-(-7) na zachodzie, w kolejnych dwóch nocach odpowiednio od (-15)-(-13) do (-8)-(-6) stopni i od (-13)-(-11) do (-8)-(-6) stopni.

  W czwartek i piątek o pogodzie w kraju zacznie decydować wyż znad Wysp Brytyjskich, sprowadzając wilgotniejsze i łagodniejsze powietrze. Zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego, a następnie dużego. W piątek możemy się spodziewać słabych opadów śniegu, a na zachodzie także deszczu ze śniegiem. Zrobi się nieco cieplej – temperatury w czwartek i piątek wzrosną do (-2)-(-1) stopnia na wschodzie i 2-4 na zachodzie i południowym zachodzie. Noce nadal z mrozem w całym kraju: od (-10)-(-6) w części wschodniej do (-5)-(-3) na zachodzie.

  Zachęcamy do sprawdzania szczegółowej prognozy lokalnej, która, aktualizowana kilka razy dziennie, dostarcza najświeższych informacji pogodowych dla wybranej miejscowości.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.