Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor zdjęcia: Gabriela Suska

  (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor zdjęcia: Gabriela Suska

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Urszula Lasota

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Urszula Lasota

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor zdjęcia: Gabriela Suska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autor zdjęcia: Gabriela Suska

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Urszula Lasota

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Urszula Lasota

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska

  (5) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Autorka zdjęcia: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 26.01.-02.02.2013
  24.01.2013 23:31

  W sobotę Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Rosją. Do Polski będzie napływało chłodne powietrze ze wschodu. W całym kraju będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie (-13)-(-11) stopni. Nieco cieplej będzie na południu i zachodzie (-9)-(-7) stopni.

  • Reklama

  W niedzielę nadal pogodę w kraju kształtował będzie nam wyż znad Rosji. To będzie kolejny mroźny dzień. Rano na termometrach przeważnie zobaczymy (-19)-(-18) stopni, lokalnie na wschodzie nawet (-20) stopni. W ciągu dnia temperatura maksymalna wynosić będzie od (-11)-(-9) stopni na wschodzie do (-7)-(-5) stopni na zachodzie.

  W poniedziałek  na zachodzie i w centrum zaznaczy się wpływ rozległego niżu znad Atlantyku. Do Polski zacznie napływać ciepłe powietrze z zachodu. Lokalnie występowały będą słabe opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od (-5)-(-4) stopni na wschodzie, przez (-3)-(-1) w centrum, do 1-3 stopni na zachodzie.

  Od wtorku już cała Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Atlantyku. Związany z tym będzie napływ ciepłej masy powietrza z zachodu. Będzie pochmurno i mglisto. W ciągu dnia od zachodu nadciągnie kolejna strefa opadów śniegu z deszczem i deszczu marznącego przechodzącego w opady deszczu. Na wschodzie będzie jeszcze (-2)-(-1) stopień, ale na pozostałym obszarze będą już temperatury dodatnie, 1-3 stopnie w centrum i 4-5 stopni na zachodzie.

  Środa  będzie pochmurna i deszczowa w całym kraju. Najpóźniej padać zacznie w Małopolsce i na Lubelszczyźnie. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze z zachodu. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 4-5 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie.

  Czwartek będzie kolejnym pochmurnym dniem, w którym towarzyszyć nam będą opady przelotne deszczu. Nadal będzie ciepło, od 4-5 stopni na wschodzie do 7-8 stopni na zachodzie.

  W piątek w kraju nadal pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem. W centrum i na zachodzie występować będą opady przelotne deszczy, a na wschodzie lokalnie mogą pojawiać się opady przelotne śniegu lub śniegu z deszczem. Termometry wskazywać będą od 2-4 stopni na wschodzie do 5-7 stopni na zachodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.