Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

  5) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 26.01-01.02.2019
  24.01.2019 14:24

  Od weekendu z każdym dniem coraz cieplej. Okresowo opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, lokalnie również marznącego deszczu lub mżawki. Nocami nadal temperatury ujemne, więc topniejący śnieg i deszcz ze śniegiem będą w nocy zamarzać.

  • Reklama

  W sobotę Polska będzie się znajdować pod wpływem zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich. Na zachodzie oraz południu będzie pochmurno z całkowitym zachmurzeniem oraz opadami śniegu, przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem. Lokalnie możliwe również opady marznące. Na pozostałym obszarze również dużo chmur, ale raczej bez opadów. Temperatura maksymalna będzie wynosić od (-7)-(-6) stopni na północnym wschodzie przez (-3)-(-2) stopnie w centrum do 1-3 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

  W niedzielę bardzo podobna pogoda. Na zachodzie słabe opady śniegu i śniegu z deszczem, na pozostałym obszarze raczej bez opadów, chociaż wieczorem i tutaj lokalnie mogą pojawiać się słabe opady śniegu. Lokalnie możliwe opady marznące. Temperatura maksymalna będzie wynosić od (-9)-(-7) stopni na północnym wschodzie przez (-3)-(-1) stopni w centrum do 2-4 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.     

  Poniedziałek pochmurny.  W centrum i na południu lokalnie z opadami mżawki, a na północy ze słabymi opadami śniegu lub śniegu z deszczem, lokalnie również marznącej mżawki. W wielu miejscach zamglenia. Temperatura maksymalna wyniesie od (-3)-(-1) stopni na północnym wschodzie przez 1-3 stopnie w centrum do 4-5 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.

  We wtorek zachmurzenie duże, w drugiej części dnia na południu możliwe większe przejaśnienia. Przed południem w centrum i na północy niewykluczone słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy od 0-1 stopnia na północnym wschodzie do 2-4 stopni na pozostałym obszarze.       

  W środę przeważnie będzie dość pogodnie, z większym zachmurzeniem na wschodzie kraju i bez opadów. Temperatury maksymalne wyniosą od 0-1 stopnia na północnym wschodzie do 2-4 stopni na pozostałym obszarze.       

  W czwartek na wschodzie pochmurno, przed południem możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze dość pogodnie z większymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy przeważnie od 0 do 2 stopni, nieco cieplej na południu, tutaj 3-4 stopnie.       

  W piątek przeważnie duże zachmurzenie, lokalnie możliwe słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temperatury maksymalne wyniosą od 1 do 3 stopni.       

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.