Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Krajobraz po zimie.

  Krajobraz po zimie. Zdjęcia naszych internautów.

  Jednak są już pierwsze symptomy wiosny.

  Jednak są już pierwsze symptomy wiosny. Zdjęcia naszych internautów.

  Przyroda budzi się do życia.

  Przyroda budzi się do życia. Zdjęcia naszych internautów.

  Już niedługo będzie zielono.

  Już niedługo będzie zielono. Zdjęcia naszych internautów.

  I kolorowo.

  I kolorowo. Zdjęcia naszych internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 25-31.03.2017
  23.03.2017 22:27

  Nadchodzący pierwszy wiosenny tydzień przyniesie nam długo wyczekiwaną zmianę w pogodzie. W weekend będzie jeszcze kapryśnie, nie będzie zimno ale też i nie za ciepło, nocami należy spodziewać się przymrozków i dopiero od połowy tygodnia nastąpi zdecydowane ocieplenie.

  • Reklama

  W sobotę za sprawą klina wyżu znad Wysp Brytyjskich na przeważającym obszarze pogodnie i słonecznie, jedynie na Warmii, Mazurach i Podlasiu więcej chmur z opadami deszczu. W nocy na krańcach północno-wschodnich możliwe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Termometry maksymalnie wskażą w ciągu dnia od 6-8 stopni na północnym wschodzie do 11-13 stopni na pozostałym obszarze. W nocy minimalnie wskażą od 0 do 2 stopni.

  W niedzielę nieco gorsza pogoda. Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Zachmurzy się niemal w całym kraju, a słabe opady deszczu występować będą we wschodniej Polsce. Po południu przejaśnienia i rozpogodzenia wystąpią na Wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 6-8 stopni na wschodzie do 10-12 stopni na zachodzie, a minimalna w nocy od (-1) do 2 stopni.

  W poniedziałek nad Polską zacznie rozbudowywać się układ wyżowy. Niemal w całym kraju rozpogodzi się i będzie słonecznie, jedynie na krańcach wschodnich przez cały dzień utrzymywać się będzie zachmurzenie duże ze słabymi opadami deszczu lub mżawki. W ciągu dnia termometry maksymalnie wskażą od 10-12 stopni na wschodzie do 12-14 stopni na zachodzie, a w nocy minimalnie wskażą od
  (-2)-0 stopni na wschodzie do 1-2 stopni na zachodzie.

  We wtorek układ wyżowy znad Polski przemieści się na południe Europy i zacznie sprowadzać do kraju ciepłe powietrze z południa.

  We wtorek i środę w całym kraju słonecznie, jedynie po południu lokalnie pojawić się będą pojedyncze chmury cumulus. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 10-12 stopni na wschodzie do 14-16 stopni na zachodzie, a minimalna w nocy od 1 – 3 stopni na wschodzie do 3-5 stopni na zachodzie kraju.

  We czwartek nieco gorsza pogoda. W całym kraju zachmurzy się, a na krańcach wschodnich możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. W dalszym ciągu jednak będzie ciepło. W dzień maksymalnie od 8-10 stopni na wschodzie do 13-15 stopni na zachodzie, w nocy temperatura minimalnie spadnie do 2-4 stopni na północnym wschodzie do 5-7 stopni na południu i zachodzie kraju.

   W piątek słoneczna aura powróci niemal w całym kraju, jedynie na krańcach wschodnich prze cały dzień będzie pochmurnie. Termometry maksymalnie wskażą w ciągu dnia od 10-12 stopni na wschodzie do 14-16 stopni na zachodzie. W nocy termometry wskażą minimalnie od 3-4 stopni na północnym wschodzie do 6-8 stopni na zachodzie kraju.

  Wszystko wskazuje na to, że Pani Wiosna spóźniła się na pociąg, ale optymistyczne jest to, że przyjedzie w połowie następnego tygodnia. I niech już zostanie do lata. 

  Autor: MK

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.