Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wreszcie zima.

  Wreszcie zima. Zdjęcia naszych internautów.

  Ferie można rozpocząć.

  Ferie można rozpocząć. Zdjęcia naszych internautów.

  Aktywnie na nartach i "deskach".

  Aktywnie na nartach i "deskach". Zdjęcia naszych internautów.

 • Prognoza pogody na tydzień 25-31.01.2014
  25.01.2014 11:25

  Przez najbliższe dni wciąż w pogodzie karty będzie rozdawał wyż znad północno-zachodniej Rosji, sprowadzający do nas mroźne powietrze. Stopniowo jego wpływ będzie jednak malał. Co to dla nas oznacza? Zapraszam do zapoznania się z prognozą.

  • Reklama

   

  W sobotę początkowo na przeważającym obszarze kraju będzie małe lub umiarkowane zachmurzenie. Pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem będzie na południowym wschodzie. I tutaj będą występowały słabe opady śniegu, które stopniowo będą coraz silniejsze. Strefa opadów będzie przesuwała się w kierunku północno-zachodnim i wieczorem obejmować będzie również dzielnice centralne. Temperatura maksymalna wyniesie od (-14)-(-13) na wschodzie, północnym wschodzie i w centrum, do (-10)-(-8) stopni na północy, zachodzie i południowym zachodzie. W nocy dalszy ciąg opadów, które obejmą południowy wschód, centrum i północny wschód kraju. Lokalnie może padać dość intensywnie. Temperatura minimalna wynosić będzie od (-18)-(-17) stopni na północnym wschodzie i w centrum do (-14)-(-12) stopni na pozostałym obszarze.

   

  W niedzielę śnieg na wschodzie w centrum i na północy. Zachodnia i południowo-zachodnia część kraju wciąż pogodna. Temperatury maksymalne od (-11) do (-6) stopni. Noc pochmurna we wschodniej połowie kraju z zanikającymi opadami śniegu, a na zachodzie rozpogodzenia. Temperatury spadną do (-14)-(-9) stopni.

   

  W poniedziałek więcej słońca na południu i południowym zachodzie, poza tym kolejne dni będą przeważnie pochmurne. Miejscami popada śnieg, choć nie powinny być to duże opady. Stopniowo będzie się ocieplać – do środy jeszcze całodobowy mróz w całym kraju, choć na południowym zachodzie temperatury maksymalne będą zbliżać się do 0 stopni. W czwartek w dzień na południu termometry wskażą do 1-4 stopni na plusie. Na pozostałym obszarze wciąż mróz – do (-9)-(-7) stopni na północnym wschodzie. W piątek dodatnie temperatury obejmą prawie całą zachodnią i południową część Polski, a na pozostałym obszarze również będzie cieplej – od (-5) do (-1) stopnia. Na południu może padać deszcz. Nocami temperatura będzie jednak spadać wciąż poniżej 0, dlatego uważajmy na drogach – będzie ślisko!

  Autor: PA

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.