Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Deszczowe chmury

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula_Lasota.

  Mglisty poranek w górach

  Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski.

  Prognoza ensemble temperatury

  Prognoza ensemble temperatury dla Warszawy. Wyraźne ochłodzenie od poniedziałku.

 • Prognoza pogody na tydzień 25.09 - 01.10.2010
  24.09.2010 16:03

  Prognoza pogody na tydzień 25.09 - 01.10.2010

   

  • Reklama

  Pogodę w Polsce będą w najbliższych dniach kształtować dwa układy atmosferyczne – najpierw niż, który obecnie znajduje się nad Morzem Tyrreńskim, a następnie wyż, który znad Morza Norweskiego przesunie się nad Skandynawię i tam będzie się umacniał. Wspomniany niż rozpocznie jutro wędrówkę na północny wschód i przyniesie Polsce opady deszczu od niedzieli aż do środy. Następnie inicjatywę przejmie wyż i opady zanikną, ale chmury płynące po jego obrzeżu dość szczelnie przykryją niebo. Skorzystajmy więc z ładnej pogody w ten weekend, zwłaszcza że od poniedziałku zrobi się wyraźnie chłodniej.

  Sobota zapowiada się pogodnie, szczególnie na wschodzie i w centrum, gdzie zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Na zachodzie zachmurzenie duże, a nawet całkowite, a od Dolnego Śląska po Pomorze Zachodnie może słabo popadać deszcz. Ciepło – przeważnie do 20-23 stopni.
  Niedziela najładniejsza na północy i północnym wschodzie – zachmurzenie umiarkowane do dużego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, na południu wzrastające do całkowitego, aż do pojawienia się opadów deszczu. Do wieczora padać będzie od Dolnego Śląska i Ziemi Lubuskiej po Podkarpacie. Możliwe także pojedyncze burze. Temperatura maksymalna od 18 do 21 stopni.

  W poniedziałek i wtorek w całym kraju jesienna szaruga – pochmurno, deszczowo i zimno. W środę opady ustąpią z północnej części Polski i osłabną także na południu. Temperatura w tych dniach nie najwyższa – w poniedziałek jeszcze do 13-15, a na południowym wschodzie nawet do 16-18 stopni, ale we wtorek i środę wszędzie już tylko 10-13 stopni. Wysoko w górach będzie padał śnieg.

  Czwartek i piątek zapowiadają się już ładniej – w kraju zachmurzenie duże do całkowitego, ale od czasu do czasu pojawiać się będą przejaśnienia. Niewielkie opady, jeśli wystąpią, to jedynie na krańcach południowych. Nadal będzie chłodno – w czwartek termometry wskażą maksymalnie 10-12 stopni, a w piątek 11-14 stopni. Nocami temperatury będą spadać do 4-7 stopni, a jeżeli gdzieś rozpogodzi się na dłużej, wystąpić także mogą przygruntowe przymrozki.

  Jak widać aura nie będzie nas w nadchodzącym tygodniu szczególnie rozpieszczać, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak nie najlepszą pogodę za oknem nadrabiać jak najlepszą pogodą ducha! :-)

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.