Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 25.06-01.07.2016
  24.06.2016 11:53

  Kolejny tydzień przyniesie nam początkowo upalny i burzliwy weekend, a następnie ochłodzenie oraz dość pogodną aurę lokalnie z opadami przelotnymi deszczu.

  • Reklama

  W sobotę pogodę w Polsce będzie kształtować niż znad wschodnich Niemiec. Z południowego zachodu napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Początkowo bezchmurnie lub małe zachmurzenie. W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju rozwijać się będą kłębiasto-deszczowe chmury Cumulonimbus przynoszące opady przelotne deszczu oraz burza. Miejscami opady mogą być intensywne, okresowo również z gradem. Jedynie w pasie wschodnim Polski, słoneczną aurę zapewni nam słabnący wyż znad Białorusi. Upalnie! Temperatury wynosić będą przeważnie 31-33 stopni, najchłodniej na północy od 28-30 stopni, najcieplej w centrum i na południu do 34-35 stopni.

  W niedzielę nad Polską występować będzie zatoka niżowa z frontami atmosferycznymi. Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego z opadami przelotnymi deszczu i burzami. Burze mogą być intensywne z opadami gradu, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 22-23 stopni w pasie zachodnim, do 31-32 stopni na wschodzie, północnym wschodzie i Mazowszu.

  W poniedziałek pogodę w Polsce poprawi klin wyżu azorskiego. Zachmurzenie przeważnie umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie duże, miejscami z opadami przelotnymi deszczu i burzami, zwłaszcza w I części dnia. Chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 22-24 stopnie, na północy, nad morzem i w górach najchłodniej do 19-20 stopni.

  We wtorek przez nasz kraj przemieszczać się będzie małoaktywny front chłodny, przynoszący miejscami wzrost zachmurzenia do dużego oraz przelotne opady deszczu. Lokalnie niewykluczone pojedyncze burze. Temperatury maksymalne wynosić będą od 20-21 stopni na północnym zachodzie i pogórzu do 24-25 stopni na południu i w centrum.

  W kolejnych dniach pogodnie, w czwartek i piątek lokalnie możliwe słabe opady przelotne deszczu. Cieplej. Temperatury w dzień od 22-24 stopni na północnym zachodzie do 27-31 stopni na wschodzie i w centrum.

  Autor: Maciej Boguszewski

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.