Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

 • Prognoza pogody na tydzień 25.05-31.05.2013
  24.05.2013 10:36

  W kolejnym tygodniu pogodę w Polsce będą kształtowały niże, dlatego będzie pochmurno i deszczowo.

  W sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek Polska będzie znajdowała się pod wpływem niżu. W ciągu tych trzech dni będzie on przemieszczał się nad Polską, przyjmując trajektorię okręgu, a ruch jego będzie przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Dziś w piątek centrum wspomnianego niż znajduje się nad zachodnią Ukrainą i Białorusią, a w kolejnych dniach znajdzie się nad Litwą (sobota)– nad południowym Bałtykiem (noc z soboty na niedzielę) – nad wschodnimi Niemcami (niedziela) – oraz nad Polską (poniedziałek).

  • Reklama

  W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie całkowite, jedynie na wschodzie kraju występować będzie zachmurzenie duże, które wieczorem będzie malało do umiarkowanego i małego. Opady deszczu występować będą głównie na północy i zachodzie kraju. Na północy kraju (na Pomorzu Zachodnim, Gdańskim, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie) występować będą dość intensywne opady deszczu. Prognozowane sumy opadów wynoszą 10-15mm, lokalnie nawet 20-30mm. Również na południu oraz w pierwszej części dnia w centrum będą występowały opady deszczu, ale będą one słabe i w ciągu dnia będą zmieniały swój charakter z opadów ciągłych na przelotne. Temperatury maksymalne wyniosą od 12-13 stopni na zachodzie do 17-19 stopni na Lubelszczyźnie i na południu Podlasia.

  W niedzielę jak już wyżej wspomniałem centrum niżu będzie znajdowało się nad wschodnimi Niemcami, i dlatego na zachodzie kraju zachmurzenie będzie całkowite z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze w ciągu dnia zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Dodatkowo początkowo jedynie w górach, a w ciągu dnia w południowej, południowo-wschodniej i we wschodniej Polsce występować będą przelotne opady deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 12-15 stopni na zachodzie do 18-20 stopni na Mazurach, Podlasiu, Mazowszu i Lubelszczyźnie.

  W poniedziałek w całym kraju pochmurno i deszczowo, a dodatkowo lokalnie mogą występować pojedyncze burze. Dopiero wieczorem zacznie przejaśniać się na wschodzie kraju, a opady będą zanikały. Temperatury maksymalne wyniosą od 12-15 stopni na południowym-zachodzie i południu do 18-19 stopni na Mazurach i Podlasiu.

  Od wtorku do środy pogoda nieznacznie poprawi się. Zachmurzenie w tych dniach będzie przeważnie duże (w środę na zachodzie kraju całkowite) i będą występowały przelotne opady deszczu, a w środę na wschodzie mogą pojawić się burze. Temperatury maksymalne wyniosą 17-20 stopni we wtorek, a w środę od 18-20 stopni na zachodzie do 21-22 stopni na pozostałym obszarze.

  W czwartek i w piętek zachmurzenie będzie duże i całkowite i będą występowały opady deszczu, przelotne opady oraz burze, a temperatury wyniosą od 18 do 22 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.