Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Wyładowanie atmosferyczne.

  Wyładowanie atmosferyczne. źródło: www.sxc.hu

 • Prognoza pogody na tydzień 24-30.07.2010
  23.07.2010 14:05

  W sobotę i w niedzielę kolejny raz w tym miesiącu (weekend 17-18.07) pogoda popsuje się. Pogorszenie pogody przyniesie nam front atmosferyczny, który w dniu dzisiejszym przynosi opady deszczu w zachodniej połowie kraju. Front ten oddziela ciepłe powietrze polarne kontynentalne od chłodnego powietrza polarno morskiego. Modele numeryczne prognozują, że na tym froncie utworzy się niż, który blokowany przez otaczające go wyże, w weekend przyniesie pochmurną, deszczową i burzową aurę w całym kraju. We wschodniej połowie kraju, zjawiska będą miały raczej charakter konwekcyjny, czyli prognozowane są przelotne opady deszczu i burze, natomiast w zachodniej połowie kraju opady będą miały charakter opadów ciągłych. Opady zwłaszcza na zachodzie kraju będą długotrwałe, lokalnie intensywne.

  • Reklama

  Również temperaturowo Polska zostanie podzielona na dwa obszary, ciepłego wschodu i zimnego zachodu. Na wschodzie temperatury w sobotę wyniosą od 25 do 30 stopni, a w niedzielę od 23 do 28 stopni. Na zachodzie temperatury w sobotę i w niedzielę podobne od 18 do 21 stopni.

  Prognozy na kolejne dni wskazują, że nadchodzący tydzień nie będzie już nas tak rozpieszczał jak poprzednie. Należy spodziewać się, że pogoda będzie zmieniała się dość dynamicznie. Zachmurzenie będzie duże do umiarkowanego, występować będą przelotne opady deszczu oraz burze. Odetchniemy też od tropikalnych upałów. Prognozy temperatury maksymalnej na najbliższy tydzień to tylko od 20 do 25 stopni.  

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.