Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Piotr Toczko.

  2. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  3. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  4. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

  5. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela.

 • Prognoza pogody na tydzień 24-30.06.2017
  23.06.2017 13:30

  Nowy tydzień przyniesie całkiem dynamiczną i urozmaiconą pogodę: będą dni chłodniejsze i cieplejsze, pogodne i deszczowe, jak również ze sporą ilością burz, zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia.

   

  • Reklama

  W pasie dzielnic północnych, a także na Polesiu i Lubelszczyźnie sobota będzie pochmurna, miejscami deszczowa. Słabe opady głównie na Wybrzeżu, Pomorzu i Warmii. Na południowym zachodzie od rana dość pogodnie – zachmurzenie umiarkowane do małego. W ciągu dnia wypogodzi się również w innych dzielnicach południowych. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, a po południu przejaśnienia. Temperatura maksymalna wyniesie od 18-20 stopni na północy, przez 21-24 w pasie centralnym, na Polesiu i Lubelszczyźnie, do 25-28, lokalnie 29 stopni na południu. Okresami, zwłaszcza nad morzem, silniejszy, zachodni wiatr.

  Niedziela rozpocznie się pogodnie w południowej połowie kraju, a pochmurnie w północnej  tu w ciągu dnia opady deszczu, początkowo na zachodzie, w drugiej części dnia na wschodzie. W Polsce południowej w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego, miejscami dużego. W Tatrach i na Pogórzach mogą pojawić się opady przelotne, a także burze. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na północy, przez 21-25 stopni w centrum, do 26-29 stopni na południu i południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny.

  Poniedziałek na ogół dość pogodny, zachmurzenie duże z przejaśnieniami, na południu z większymi przejaśnieniami. Na północy może miejscami popadać słaby przelotny deszcz. Pod wieczór rozpogodzi się w całym kraju. Temperatura maksymalna od 17-20 stopni na północy, do 24-26 na południu. Nadal silniejszy, zachodni wiatr, zwłaszcza na Wybrzeżu.

  We wtorek całkiem pogodnie z zachmurzeniem rano małym i umiarkowanym, w ciągu dnia umiarkowanym, miejscami dużym. Bez opadów, dopiero pod wieczór na krańcach zachodnich możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 18-20 stopni na Pomorzu i Wybrzeżu, przez 21-24 stopnie w północnej części Polski, do 25-28 w południowej części kraju.

  Środa przyniesie zmienne zachmurzenie, chwile ze słońcem przeplatane opadami przelotnymi i burzami – w zasadzie w całym kraju. Najwięcej burz w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 26 do 30 stopni, tylko na północy nieco chłodniej – 22-25 stopni, a nad samym morzem od 19 do 22 stopni.

  Podobna pogoda w kolejnych dwu dniach – dużo opadów przelotnych i burz, z tym że w czwartek będzie bardzo ciepło, na południowym wschodzie nawet gorąco, do 30-33 stopni, a piątek już kilka stopni chłodniej.W sezonie letnim warto przypominać, że burzom zawsze mogą towarzyszyć niebezpieczne zjawiska. Zachowujmy zatem należytą ostrożność.

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.