Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów - zdjęcie tytułowe. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir Urbaniak

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 24-30.03.2018
  22.03.2018 23:21

  W weekend poczujemy wiosnę. Od poniedziałku do końca tygodnia nad Polską będą przemieszczały się kolejne fronty atmosferyczne, które przyniosą opady i delikatne ochłodzenie.

  • Reklama

  W sobotę przed południem na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno – zachmurzenie będzie duże i całkowite, dodatkowo w wielu miejscach w godzinach porannych będą występowały zamglenia i pojedyncze mgły, jedynie na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu będzie pogodnie – tu zachmurzenie będzie małe do umiarkowanego. Po południu strefa dużego miejscami całkowitego zachmurzenia będzie powoli przesuwała się w kierunku północnym, odsłaniając pozostałe dzielnice południowe, wschodnie i centralne. Do końca dnia pochmurno będzie w północnej i północno-zachodniej Polsce. Prognozowane na obecną chwilę temperatury maksymalne wynoszą od 3-6 stopni na południowym wschodzie kraju do 6-7 stopni na pozostałym obszarze.

  Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie pogodna – zachmurzenie będzie małe miejscami umiarkowane, a rano w wielu miejscach będzie bezchmurnie. Jedynie większe zachmurzenie – umiarkowane do dużego utrzymywać się będzie w północno-zachodniej i północnej części kraju. Temperatury będą iście wiosenne – temperatury maksymalne wyniosą od 5-8 stopni na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu przez 7-10 stopni w województwach północnej Polski i w Sudetach do 10-11 stopni na pozostałym obszarze kraju.

  Wszystkie dostępne na chwilę obecną prognozy „mówią”, że w poniedziałek nad Polską będzie przemieszczał się front atmosferyczny związany z niżem znad zachodniej Rosji. Rano front będzie znajdował się nad północno-zachodnią Polską, a do wieczora dotrze mniej więcej na linię Kętrzyn – Włocławek – Legnica. W strefie ww. frontu atmosferycznego zachmurzenie będzie duże i całkowite i występować będą opady deszczu lub deszczu przelotnego. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z przejaśnianiami. Temperatury maksymalne wyniosą przeważnie od 7 do 10 stopni.

  We wtorek w całym kraju zachmurzenie będzie duże i całkowite i miejscami występować będą opady głównie deszczu i deszczu przelotnego, miejscami pojawiać się będą opady krupy śnieżnej, a na Pomorzu pojawią się nawet opady mieszane deszczu ze śniegiem. Będzie już nieco chłodniej niż w niedzielę i poniedziałek. W wtorek termometry pokażą maksymalnie od 4-6 stopni w dzielnicach północnych oraz w górach do 6-8 stopni na pozostałym obszarze.

  W środę i w czwartek Polska dostanie się pod wpływ kolejnego niżu. Niż ten w środę rozpocznie swoją wędrówkę w naszym kierunku znad Morza Północnego, by w czwartek znaleźć się nad południowym Bałtykiem. Niż ten i związane z nim fronty atmosferyczne przyniosą do Polski pochmurną, deszczową i wietrzną aurę. W tych dniach w całym kraju zachmurzenie będzie przeważnie całkowite, występować będą opady deszczu, przelotne opady deszczu, a nawet opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu, które występować będą głównie w północnej połowie kraju, choć również mogą pojawić się na pozostałym obszarze kraju zwłaszcza w godzinach porannych, wieczornych i nocnych. W tych dniach termometry pokażą maksymalnie od 2-4 stopni w dzielnicach północnych oraz w górach do 6-8 stopni w dzielnicach południowych.

  W piątek na ogół zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami występować będą przelotne opady – deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temperatury maksymalne wyniosą od 2-4 stopni w pasie od Pomorza Gdańskiego po Podlasie do 8-10 stopni w dzielnicach południowych.

  Wielu znajomych pyta mnie czy zmieniać już opony na letnie. Moim zdaniem należy się jeszcze z tym wstrzymać i uczynić to dopiero po świętach. Co prawda trwa już astronomiczna wiosna, ale w nadchodzącym tygodniu zima będzie jeszcze chciała o sobie przypomnieć. Prognozowane opady i nocne spadki temperatury w wielu miejscach poniżej zera stopni będą sprzyjały zamarzaniu wody i wilgoci – więc w wielu miejscach drogi będą śliskie.

  Ale mam też dobrą wiadomość. Od soboty temperatury będą rosły i od 01.04 w ciągu dnia temperatury osiągną wartości dwucyfrowe w całej Polsce.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.