Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Choinki w śniegu.

  (1). Zdjęcie tytułowe. Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Urszula Lasota.

  Ogród zimą.

  (2). Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Krystyna Lipińska.

  Zaśnieżona ulica.

  (3). Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: rade.

  Choinka w śniegu.

  (4). Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Piotr Ślaski-Orneta

 • Prognoza pogody na tydzień 24.12-31.12 2010
  24.12.2010 02:05


  Niestety, mimo usilnych prób zaklęcia pogody na Wigilię i Święta, aura z którą przyjdzie nam się zmierzyć w tegoroczne Boże Narodzenie daleka będzie od idealnych „białych Świąt”. Akurat na Wigilię przypadnie apogeum odwilży, zaś od pierwszego dnia Świąt rozpocznie się stopniowe ochłodzenie, będące zwiastunem powrotu zimy w nadchodzącym tygodniu. Uwaga – najbliższe dni na drogach bardzo niebezpieczne! Poniżej więcej szczegółów.

  Wigilia

  W całym kraju pochmurno, przejaśnienia początkowo na Lubelszczyźnie i Podlasiu, a pod wieczór na Podkarpaciu. W pierwszej części dnia opady deszczu pojawią się na południu Polski, natomiast na zachodzie i północnym zachodzie kraju będzie występował opad mżawki lub mżawki marznącej, deszczu ze śniegiem, a nad Zatoką Pomorską samego śniegu. Po południu opady zanikną na Podkarpaciu, a obejmą pozostałą część kraju. Będzie to przede wszystkim deszcz (od Dolnego Śląska po Ziemię Łódzką dość intensywny), ale od zachodu stopniowo przechodzący w śnieg. W strefie przejściowej będzie padał deszcz ze śniegiem, lokalnie marznący deszcz. W dzielnicach północnych kraju, tam gdzie najdłużej utrzymywał się mróz, opady deszczu będą zamarzały w zetknięciu z wychłodzonym podłożem, co spowoduje, że drogi będą bardzo śliskie! Temperatura maksymalna wyniesie od 1-2 stopni na zachodzie i północnym zachodzie aż do 9-10 na krańcach południowo-wschodnich.

  W nocy bez opadów jedynie na Podkarpaciu, stopniowo także w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Mazowszu. Tutaj za to liczne zamglenia. Poza tym śnieg, a w pasie od Opolszczyzny po Warmię i Mazury deszcz, stopniowo przechodzący w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na południowym zachodzie kraju opady będą obfitsze i tu może przybyć 10 cm białego puchu. Na północy powieje silniejszy wiatr dochodzący w porywach do 60 km/h, który będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura będzie systematycznie spadać i wyniesie minimalnie od (-3) - (-1) stopnia w zachodniej połowie kraju do (-0)-2 stopni we wschodniej części Polski. Uwaga na zamarzającą wilgoć na chodnikach i ulicach!

  Boże Narodzenie

  W sobotę w całym kraju pochmurno. Na zachodzie opady śniegu, na wschodzie początkowo bez opadów, jedynie na Mazurach możliwa marznąca mżawka. Liczne zamglenia. Jeszcze przed południem na Podkarpaciu i w Małopolsce pojawi się kolejna strefa opadów – początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem, w ciągu dnia przechodzącymi w śnieg. Po południu może sypać dość obficie. Temperatura maksymalna od (-2)-(-0) na zachodzie do 2-4 stopni na wschodzie.

  W nocy opady śniegu przede wszystkim na południu i południowym wschodzie, nad ranem także na wschodzie. Lokalnie na Lubelszczyźnie i Podlasiu może padać marznący deszcz. W pozostałej części kraju pochmurno, okresami możliwy słaby śnieg. Umiarkowany i dość silny wiatr z północnego zachodu będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura minimalna wyniesie od (-9)-(-6) stopni na zachodzie i południowym zachodzie do (-4)-(-3) na wschodzie.

  II dzień Świąt

  Niedziela również pochmurna, niewielkie przejaśnienia pojawią się po południu w dzielnicach północnych. Początkowo na wschodzie słabe, zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna od (-7)-(-6) stopni na południowym zachodzie do (-3)-(-2) na wschodzie.

  W nocy zachmurzenie duże do całkowitego z przejaśnieniami na Pomorzu i na Śląsku. W całym kraju liczne zamglenia. Na Wybrzeżu może poprószyć słaby śnieg. Wszędzie mróz od (-11) do (-8) stopni, tylko nad morzem (-7)-(-5) stopni.

  Kolejne dni przyniosą utrwalenie się zimowych warunków. Będzie przeważnie pochmurno, z zachmurzeniem dużym i lokalnymi przejaśnieniami, nie powinno jednak padać – jeśli już to słabo. W całej Polsce zamglenia i lokalne mgły i to nie tylko w nocy, lecz również w ciągu dnia. Przy panujących w ciągu całej doby ujemnych temperaturach mgły będą osadzać szadź. Temperatury maksymalne w ciągu dnia będą przeważnie oscylowały wokół (-8)-(-5) stopni, choć od czwartku na południu i zachodzie zrobi się nieco cieplej – do (-4)-(-2) stopni. Nocami temperatury będą przeważnie spadać do (-12)-(-7) stopni, przy czym trzeba się liczyć z tym, że przy większych przejaśnieniach może być znacznie zimniej.

  Pierwsze prognozy wskazują na to, że Sylwestrowa noc w całym kraju upłynie pod znakiem lekkiej zimy z mrozem od (-12) do (-6) stopni i raczej bez opadów, aczkolwiek termin to jeszcze odległy i nic nie jest przesądzone.

  Korzystając z okazji chciałbym w imieniu całego Meteogroup Polska życzyć Państwu radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pogody – przede wszystkim tej ducha – na każdy dzień!

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.