Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Choinka w deszczu. Zdjęcia naszych internautów (Józef Gigoń).

  Choinka w deszczu. Zdjęcia naszych internautów (Józef Gigoń).

  Choinka w deszczu. Zdjęcia naszych internautów (Józef Gigoń).

  Choinka w deszczu. Zdjęcia naszych internautów (Józef Gigoń).

  W parkach jesień. Zdjęcia naszych internautów (Ryszarda Szymańska).

  W parkach jesień. Zdjęcia naszych internautów (Ryszarda Szymańska).

 • Prognoza pogody na tydzień 24.12 - 30.12.2011
  22.12.2011 23:43

  Święta Bożego Narodzenia od zawsze kojarzone ze śniegiem w tym roku będą raczej przypominały jesień. W całym kraju będzie pochmurnie z opadami deszczu i będzie bardzo ciepło jak na ta porę roku, gdyż w nocy i w dzień temperatury będą dodatnie. Śnieg będzie jedynie w górach.

  • Reklama

  Święta.

  Od soboty do poniedziałku w całym kraju zachmurzenie będzie całkowite z lokalnymi przejaśnieniami i z opadami deszczu lub mżawki, jedynie w godzinach porannych i wieczorem na wschodzie i południu będą występowały opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Będzie bardzo ciepło. Temperatury maksymalne w tych dniach będą wynosiły: od 1-3 stopni na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie w sobotę i w niedzielę, a w poniedziałek będzie jeszcze cieplej bo od 4-6 stopni na wschodzie do 7-9 stopni na zachodzie. Temperatury minimalne wyniosą: w sobotę od (-4)-(-2) stopni na wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie, w niedzielę od (-1) do 2 stopni na wschodzie do 0-2 stopni na pozostałym obszarze, a w poniedziałek od 0-2 stopni na wschodzie do 4-5 stopni na zachodzie.

  Po Świętach.

  We wtorek pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad południowej Europy, dlatego też na najlepsza pogoda będzie występowała w pierwszej części dnia na południowym-zachodzie, a w drugiej części dnia w całej południowej Polsce gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane i małe. Nad resztą kraju w pierwszej części dnia zachmurzenie będzie całkowite i duże z lokalnymi bardzo słabymi opadami mżawki, ale w ciągu dnia będzie malało do i w drugiej części dnia będzie przeważnie umiarkowane jedynie na północnym-wschodzie do końca dnia pozostanie duże. Temperatura maksymalna od 5-7 stopni na wschodzie do 8-10 stopni na zachodzie. W nocy termometry pokażą do 4–7 stopni jedynie na południu do 2-0 stopni.

  Od środy do piątku Polska znajdzie się w zasięgu niżu, który będzie przemieszczał się znad Danii nad Białoruś. Dlatego tez w tych dniach przeważnie będzie pochmurno, zachmurzenie będzie duże i całkowite i występować będą lokalne opady deszczu głównie w północnej połowie naszego kraju. W środę będą to opady deszczu, gdyż nadal będzie ciepło przeważnie od 5 do 7 stopni. W czwartek podobnie jak w środę będą to opady deszczu choć wieczorem na północnym-wschodzie pojawią się opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatury w czwartek od 2-3 stopni na wschodzie do 4-6 stopni na zachodzie. W piątek będzie chłodniej od 0-1 stopni na wschodzie do 2-3 stopni na zachodzie, dlatego też w piątek na wschodzie należy spodziewać się opadów śniegu z deszczem i śniegu.

  A już dzisiaj życzymy Państwu Dobrych, Wesołych Świąt!

  Autor: ML

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.