Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Jesień w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Jesień w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Jesień w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Jesień w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Jesień w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

  Jesień w obiektywie Ryszardy Szymańskiej.

 • Prognoza pogody na tydzień 24.11-30.11.2012
  22.11.2012 21:54

  Ostatni tydzień listopada przyniesie zmianę pogody i to na gorsze. Do poniedziałku odczuwalny będzie jeszcze wpływ wyżu znad Rosji, ale mimo to, tak jak w ostatnich dniach będzie raczej pochmurno. Od wtorku Polska dostanie się w zasięg niżów, które przyniosą zachmurzenie duże lub całkowite, ale także jesienne opady deszczu.

  • Reklama

  W weekend w całym kraju będzie pochmurno, słabe opady deszczu występować będą w sobotę na Pomorzu i w dalszym ciągu będzie ciepło. W nocy w całym kraju występować będą silne zamglenia i lokalne mgły.  Termometry maksymalnie wskażą od około 6 - 7 stopni na wschodzie do 8 – 10 stopni na zachodzie kraju. W nocy temperatura spadnie do 3 – 4 stopni.

  W poniedziałek ustępujący wyż rosyjski spowoduję że na wschodzie będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami, a zachodnia Polska stopniowo dostawać się będzie pod wpływ niżu znad Bałtyku i tam zachmurzenie będzie całkowite występować będą słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 – 7 stopni na schodzie do 8 – 10 stopni na zachodzie kraju. W nocy temperatura minimalna wyniesie od 1 – 3 stopni na wschodzie do 4 – 6 stopni na zachodzie.

  We wtorek i w środę   Polska pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Danii. Na przeważającym obszarze należy spodziewać się zachmurzenia całkowitego, jedynie na południowym wschodzie może okresami się przejaśniać. Opady deszczu występować będą na północy i północnym zachodzie. Termometry maksymalnie będą wskazywać od 7 – 8 stopni na północy do 10 – 12 stopni na południu, lokalnie w Małopolsce nawet do 12 – 14 stopni. Temperatura minimalna wynosić będzie od 4 do 5 stopni.

  W czwartek i piątek Polska dostanie się w zasięg niżu znad Niemiec. W całym kraju zachmurzenie będzie całkowite i w całym kraju występować będą opady deszczu. Jak na koniec listopada będzie ciepło bo w ciągu dnia od  5 – 7 stopni na północy do 7 – 10 stopni na południu, a nocy 2 – 4 stopni na północy do 5 – 6stopni na południu.

  Podsumowując czeka nas dość pochmurny tydzień, ciepły ale z każdym dniem bardziej deszczowy. Niech to jednak nie uśpi naszej czujności - ochłodzenie prędzej czy później nadejdzie. A ostatnie prognozy wskazują, że może się to zdarzyć już z początkiem grudnia...

  Autor: K.M.

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.