Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  1) Fotografia tytułowa. Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

  4) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Ryszard Kostempski

 • Prognoza pogody na tydzień 24.10-30.10.2015
  23.10.2015 14:21

  Przeważnie będzie pogodnie, jedynie w niedzielę występować będą słabe opady deszczu lub mżawki .

  • Reklama

  W sobotę na pogodę w Polsce wpływał będzie wyż z centrum nad Węgrami. Początkowo na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami a na zachodzie i południu małe lub umiarkowane. W godzina rannych na wschodzie możliwe są słabe, zanikające opady deszczu lub mżawki. W drugiej części dnia w całym kraju będzie coraz więcej rozpogodzeń. Większe zachmurzenie będzie miejscami w północnej części kraju. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie od 11 do 13 stopni, nieco chłodniej będzie na południowym wschodzie 10-11 stopni. Najcieplej będzie natomiast na Dolnym Śląsku, gdzie temperatura lokalnie dojdzie do 15-16 stopni.

  W niedzielę wyż znad Węgier będzie stopniowo odsuwał się nad Rumunię a na pogodę w kraju zacznie wpływać zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Skandynawii. Początkowo będzie tylko się chmurzyć, ale już od rana najpierw na krańcach północno zachodnich, a następnie na zachodzie i północy pojawią się również słabe opady deszczu. Pod wieczór padać będzie również na północnym wschodzie i w centrum. Na Pomorzu po południu opady będą zanikać i pojawią się przejaśnienia. Temperatura maksymalna w całym kraju będzie wyrównana i wynosić będzie od 12 do 14 stopni, chociaż lokalnie może dochodzić do 15 stopni. Chłodniej w obszarach podgórskich 10-11 stopni.

  W poniedziałek na pogodę w kraju zacznie wpływać wyż, który przesuwał się będzie nad Polskę znad Niemiec. Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie z umiarkowanym zachmurzeniem. Początkowo duże zachmurzenie  z zanikającymi opadami deszczu będzie na krańcach wschodnich, ale w ciągu dnia opady zanikną i będą pojawiać się przejaśnienia. Na termometrach będzie od 11 do 13 stopni. Chłodniej w obszarach podgórskich 9-10 stopni.

  We wtorek nadal znajdować się będziemy w polu podwyższonego ciśnienia. Przeważnie będzie zachmurzenie małe lub umiarkowane, jedynie przed południem na wschodzie lokalnie duże. Na termometrach od 10-12 stopni na północnym wschodzie do 14-16 stopni na południowym zachodzie.

  W środę nadal przeważnie będzie pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Nigdzie nie będzie padać. Na termometrach od 10-12 stopni na północnym wschodzie do 14-16 stopni na południowym zachodzie.

  Czwartek oraz piątek nadal bez opadów chociaż będzie więcej chmur, przeważnie zachmurzenie duże ale z przejaśnieniami. Na termometrach również bez większych zmian od 9-11 stopni na północnym wschodzie do 13-15 stopni na południowym zachodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.