Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Ewa.

  (2): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Gabriela Suska.

  (3): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Aniees.

  (4): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Roman.

  (5): Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Paweł Drab.

 • Prognoza pogody na tydzień 24.09-30.09.2011
  23.09.2011 16:14

  Prognozy modeli numerycznych wskazują na to, że przez większą część nadchodzącego tygodnia Europa Środkowa znajdować się będzie w obszarze wysokiego ciśnienia, co oznacza jesień w jej bardziej optymistycznym wydaniu. Szczególnie ładna ma być niedziela i poniedziałek, ale i w kolejnych dniach, choć chłodniejszych, słońca nie zabraknie.

  W sobotę słoneczny poranek przywita mieszkańców prawie całej Polski, poza dzielnicami północnymi i krańcami południowo-wschodnimi – tutaj spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego i dużego, które w ciągu dnia obejmie całą północno-wschodnią połowę kraju. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach popadać może słaby przelotny deszcz. Na pozostałym obszarze słonecznie, po południu chmury zaczną się przecierać również na północnym wschodzie. Temperatury maksymalne od 14-15 stopni na Podlasiu do 19-20 na Ziemi Lubuskiej. Poza tym 16-18 stopni. W nocy na niebie niewiele chmur i przez to dość chłodno – temperatury minimalne od 5 do 8 stopni, tylko na Wybrzeżu 9-10 stopni. Nieco chłodniej na Przedgórzu i Pogórzach – około 4 stopni, a przy gruncie niewykluczony przymrozek. Na południu liczne zamglenia i mgły.
  W niedzielę piękna, słoneczna aura w całym kraju, jedynie na krańcach wschodnich może pojawić się trochę chmur. Temperatury wzrosną do 17-19 stopni na północnym wschodzie i nad morzem i 20-22 stopni na pozostałym obszarze. W nocy także pogodnie, choć miejscami mglisto. Minimalnie od 6 do 10 stopni.

  Poniedziałek, podobnie jak niedziela, pełen słońca i bardzo ciepły – temperatury maksymalne wyniosą przeważnie 20-23 stopnie, a na zachodzie i południowym zachodzie nawet 24-25 stopni. We wtorek zacznie zmieniać się kierunek napływu powietrza i do dzielnic północnych oraz północno-zachodnich dotrze chłodniejsza masa polarnomorska – tutaj przewidujemy temperatury maksymalne rzędu 16-19 stopni. Na pozostałym obszarze wciąż bardzo ciepło – od 20 do 24 stopni. Na ogół będzie pogodnie – zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko przejściowo na zachodzie i północy duże.

  W następnych dniach przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże z przejaśnieniami; w wielu miejscach rozpogadzać się będzie do zachmurzenia małego. Mogą pojawić się słabe, przelotne opady deszczu – raczej w południowej części kraju. W wyższych partiach gór będzie padał śnieg. Środa, czwartek i piątek już wyraźnie chłodniejsze – temperatury wyniosą maksymalnie 14-17 stopni. Noce przeważnie z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym, ale też i rozpogodzeniami. Na południu możliwe słabe opady deszczu, a w całym kraju lokalne zamglenia i mgły. Temperatury będą na ogół spadać do 5-9 stopni.

  Na koniec chciałbym jeszcze zachęcić do zapoznania się z Pogodą w drodze – prostym w obsłudze narzędziem, które może przydać się wszystkim podróżującym. Odnośnik do niego znajdziemy po lewej stronie w menu „Pogoda”.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.