Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autorka: Gabriela Suska

 • Prognoza pogody na tydzień 24.08-30.08.2013
  23.08.2013 14:16

  Koniec lata zbliża się nieuchronnie o czym też przypomni nam pogoda w nadchodzącym tygodniu. Spójrzmy więc szczegółowo na to co będzie działo się w pogodzie w nadchodzącym tygodniu.

  • Reklama

  W sobotę piękną i słoneczną pogodę w Polsce „zagwarantuje” układ wyżowy znad Skandynawii. Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, jedynie więcej chmur, zachmurzenie duże lokalnie umiarkowane występować będzie w województwach na południu kraju (w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim), a dodatkowo w Karpatach w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu. Prognozowane temperatury maksymalne od 18-20 stopni na północnym-wschodzie do 22-23 stopni na zachodzie.

  W niedzielę wyż zacznie stopniowo ustępować miejsca niżowi, którego centrum będzie znajdowało się nad północnymi Włochami. Dlatego też północna Polska nadal znajdować będzie się pod wpływem wyżu znad Skandynawii, a południowa pod wpływem niżu. Nadal na przeważającym obszarze zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, nieco więcej chmur będzie wzdłuż wschodniej granicy gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie duże, a najwięcej chmur będzie występowało nadal na południu – gdzie zachmurzenie będzie duże lub całkowite. Początkowo najwięcej chmur będzie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, ale w miarę upływu dnia będzie ich przybywać w pozostałych województwach na południu kraju. W godzinach popołudniowych zaczną pojawiać się opady przelotne deszczu, początkowo padać będzie w górach Dolnego Śląska po Małopolskę, a do wieczora opady będą występowały w już w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Temperatura maksymalna prognozowana na niedzielę wynosi od 19-20 stopni na północnym-wschodzie do 21-23 stopni na południu kraju.

  Pogoda w poniedziałek i we wtorek bardzo podobna. Północna Polska nadal pozostawać będzie w polu podwyższonego ciśnienia związanego z wyżami nad Atlantyku i północno-zachodniej Rosji, a południowa pozostanie pod wpływem niżu znad południowej Europy. Taka sytuacja baryczna sprawi, że najładniejsza pogoda będzie na północy, gdzie zachmurzenie będzie umiarkowane lokalnie duże, a czym dalej na południe tym więcej chmur. W te dni na południu kraju zachmurzenie będzie całkowite i występować będą opady deszczu. Temperatury maksymalne w tych dniach wyrównane. Na przeważającym obszarze kraju od 20 do 21 stopni, jedynie na południowym-zachodzie, w woj. dolnośląskim będzie nieco chłodnej 18-20 stopni.

  Od środy do piątku Polska znajdzie się w polu obniżonego ciśnienia, pomiędzy wyżami znad Atlantyku i Rosji. W polu tym będą tworzyły się lokalne niże. Dlatego też te dni będą pochmurne. Opady deszczu i przelotne opady deszczu występować będą głównie na wschodzie kraju, a na pozostałym obszarze występować będą lokalnie przelotne opady deszczu. W te dni temperatura maksymalna wyniesie od 19 do 21 stopni.

  Autor: Marcin Leszczuk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.