Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Barbara Kucharz.

  (2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Niezgoda.

  (3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Gabriela Suska.

  (4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Nadia Snopkiewicz.

  (5) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Nadia Snopkiewicz.

 • Prognoza pogody na tydzień 24.03-30.03.2012
  23.03.2012 01:55

  Aura w ostatni weekend i w mijającym tygodniu była na tyle łaskawa, że mogliśmy zapomnieć, że tak naprawdę z pogodą w marcu nigdy nic nie wiadomo. Czy mamy się jednak czego obawiać? Poniżej szczegóły prognozy na najbliższe dni.


  Sobota w Polsce przeważnie pogodna.  Po porannych zamgleniach w większości regionów dużo słońca, tylko na południu i wschodzie początkowo więcej chmur, które jednak będą w ciągu dnia zanikać. Temperatury maksymalne od 10-12 stopni na północnym wschodzie do 15-17 na zachodzie i południowym zachodzie. Nocą chmur przybędzie na północy kraju i nad ranem od Pomorza po Mazury i Podlasie może pokropić słaby deszcz.
  W niedzielę zacznie się ochładzać. Temperatury w północnej Polsce wzrosną zaledwie do 6-9 stopni, na pozostałym obszarze jeszcze dość ciepło – od 10-12 stopni w centrum do 13-15 na południu. W pierwszej części dnia na wschodzie i w centrum przybędzie chmur, z których na Warmii i Mazurach, Podlasiu, wschodnim Mazowszu i Lubelszczyźnie może słabo popadać deszcz. Po południu ponownie zacznie się przejaśniać. Noc pogodna, ale chłodna – temperatury minimalne wyniosą od (-3) do 1 stopnia.

  Poniedziałek w zachodniej połowie kraju pogodny i dość ciepły – do 10-13 stopni, na wschodzie zaś występować będzie zachmurzenie umiarkowane do dużego, a termometry wskażą maksymalnie 6-9 stopni. Tu dodatkowo silniej powieje północno-zachodni wiatr, co jeszcze zwiększy odczucie chłodu. Niewykluczone też, że gdzieniegdzie słabo popada deszcz, a lokalnie może nawet deszcz ze śniegiem. Noc ponownie z lekkim mrozem w większości kraju.

  W kolejnych dniach nieco się ociepli, temperatury w dzień będą osiągały na ogół 10-15 stopni, noce też na plusie, przygruntowe przymrozki wystąpią tylko lokalnie. Przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przy czym więcej słońca będzie w dzielnicach zachodnich. Okresami wystąpią opady deszczu, głównie na wschodzie i północy. Nie będą to jednak opady duże, co może zasmucić wszystkich tych, których niepokoi suchy jak do tej pory marzec. Silniejszych opadów spodziewamy się na przełomie marca i kwietnia lub na początku kwietnia, lecz nie jest wykluczone, że będą one połączone z większym ochłodzeniem. Czy na tyle dużym, by zamiast deszczu spadł śnieg? To póki co pozostaje zagadką. Rozwiązanie w nadchodzących dniach na łamach www.mojapogoda.com i naszej strony na Facebooku.

  • Reklama

  Autor: Piotr Abramczyk

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.