Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć Wikipedia

  1) Fotografia z galerii zdjęć Wikipedia

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jan Biela

 • Prognoza pogody na tydzień 23.12-29.12.2017
  22.12.2017 11:07

  Ciepło, sobota-poniedziałek pochmurno i deszczowo.

  • Reklama

  W tym roku święta nie będą białe. Z zachodu będą napływać ciepłe i wilgotne masy powietrza przynoszące opady deszczu.

  W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii z ciepłym frontem atmosferycznym przemieszczającym się przez kraj z zachodu na wschód. W całym kraju będzie całkowite zachmurzenie. W pierwszej części dnia strefa frontowa będzie obejmować zachodnią i centralną część kraju i tutaj wszędzie występować będą opady deszczu lub mżawki. Na czole strefy lokalnie będą również opady deszczu ze śniegiem. W drugiej części dnia strefa opadów obejmie swym zasięgiem również wschodnie dzielnice kraju. Zacznie również wiać dość silny i porywisty wiatr, który będzie się jeszcze usilał w nocy. Będzie ciepło, od 3-4 stopni na wschodzie do 8-9 stopni na zachodzie.

  W niedzielę pochmurno z całkowitym zachmurzeniem oraz słabymi opadami deszczu lub mżawki, które w drugiej części dnia będą się usilać na północnym wschodzie i stopniowo zanikać na południowym zachodzie. Na termometrach zobaczymy od 8 do 10 stopni. Nadal wiał będzie dość silny i porywisty wiatr.

  W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju nadal będzie zachmurzenie całkowite. Na północy i północnym wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki. Po południu przejaśnienia będą pojawiać się od Dolnego Śląska po Małopolskę. Temperatura maksymalna wyniesie od 7 do 8 stopni.

  We wtorek duże i całkowite zachmurzenie będzie początkowo na północy, w centrum i na wschodzie. Na zachodzie i południu będzie dość pogodnie z zachmurzeniem umiarkowanym lub dużym zachmurzeniem. W drugiej części dnia przejaśnienia będą się pojawiać również na północy i na wschodzie. Na termometrach zobaczymy od 5-6 stopni na wschodzie i centrum do 7-8 stopni na zachodzie i południowym zachodzie.

  W środę w całym kraju będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresowo umiarkowane.  Temperatura maksymalna wynosić będzie od 2-3 stopni na północnym wschodzie do 8-9 stopni na południu.

  W czwartek na południu będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami na północy duże, ale bez opadów. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 3-4 stopni na północnym wschodzie do 7-8 stopni na południu i południowym zachodzie.

  Piątek przeważnie będzie zachmurzenie duże z okresowymi przejaśnieniami. Na zachodzie i w dzielnicach centralnych lokalnie występować będą słabe opady deszczu lub mżawki. Nadal będzie dość ciepło, na termometrach zobaczymy od 3-4 stopni na północy i północnym wschodzie do 6-7 stopni na południu.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.