Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  1) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Piotr Abramczyk

  2)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wiatromen

  2) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Wiatromen

  3)	Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

  3) Fotografia z galerii zdjęć przesłanych przez internautów. Autor: Maria

 • Prognoza pogody na tydzień 23.12-29.12.2016 oraz Święta Bożego Narodzenia.
  22.12.2016 23:36

  W Święta Bożego Narodzenia oraz w pierwszej części tygodnia na pogodę wpływał będzie niż, którego centrum będzie powoli przesuwało się znad Morza Norweskiego przez Skandynawię nad północną Rosję i który będzie przynosił ocieplenie, opady deszczu oraz silny i porywisty wiatr.

  • Reklama

  W Wigilię na  przeważającym obszarze kraju będzie duże i całkowite zachmurzenie. Jedynie na południu możliwe są niewielkie przejaśnienia w pierwszej części dnia. Początkowo słabe opady deszczu występować będą na zachodzie, i północy. W drugiej części dnia oraz w nocy opady deszczu i deszczu przelotnego będą już silniejsze i występować będą praktycznie w całym kraju. W Małopolsce, Lubelszczyźnie oraz na Podkarpaciu możliwe opady deszczu ze śniegiem. W całym kraju wiał będzie dość silny wiatr w porywach do 60km/h. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 1-3 stopni na wschodzie do 5-7 stopni na zachodzie i północy.

  Noc Wigilijna będzie pochmurna, deszczowa i wietrzna. Na południowym wschodzie padał będzie deszcz ze śniegiem a w górach śnieg. Temperatura przeważnie 2-4 stopnie, w obszarach podgórskich (-2)-0 stopni, na zachodzie i północy około 5 stopni.

  W Boże Narodzenie w całym kraju będzie całkowite zachmurzenie z opadami deszczu. W pierwszej części dnia na wschodzie i południowym wschodzie występować będą opady deszczu ze śniegiem. Będzie ciepło. Jedynie na wschodzie i południu temperatura maksymalna wynosić będzie od 2 do 4 stopni, na pozostałym obszarze od 6 do 9 a na północnym zachodzie nawet do 10 stopni. Nadal wiał będzie silny i porywisty wiatr, z porywami do 60-70km/h

  Drugi dzień Świąt będzie kolejnym pochmurnym dniem w którym nie będzie brakowało opadów deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wynosić będzie od 8 do 10 stopni. Nieco chłodniej na południowym wschodzie, tutaj 4-6 stopni.  Na Ziemi Szczecińskiej lokalnie na termometrach zobaczymy 11 stopni.  Wietrznie, z porywami do 60-80km/h

  Wtorek  początkowo z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami przelotnymi deszczu lub deszczu ze śniegiem. W drugiej części dnia nadal na południu dużo będzie chmur i opady deszczu , natomiast w północnej części kraju opady zanikną i będzie się rozpogadzać. Temperatury maksymalne wynosić będą od 3-4 stopni na wschodzie i południowym wschodzie do 7-8 stopni na zachodzie i północy. Kolejny dzień z dość silnym i porywistym wiatrem.

  W środę duże zachmurzenie z opadami przelotnymi deszczu i deszczu ze śniegiem już tylko na południu. Na pozostałym obszarze będą przejaśnienia i zachmurzenie umiarkowane, lokalnie do dużego. Na termometrach zobaczymy od 0-2 stopnia na południu, przez 2-3 na wschodzie do 6-7 stopni na zachodzie.

  Czwartek będzie pogodny z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna od 1-3 stopni na południu i wschodzie do 5-6 stopni na zachodzie i północy.

  W piątek więcej chmur, ale nadal w całym kraju będą przejaśnienia. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 2-4 stopnie. Nieco chłodniej na południu, od 0 do 2 stopni. Najcieplej na krańcach zachodnich oraz na Wybrzeżu, tutaj będzie 5-6 stopni. 

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.