Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Prognoza pogody na tydzień 23.11-29.11.2013
  22.11.2013 00:44

  W tym tygodniu w wielu rejonach Polski spadnie pierwszy śnieg. W niedzielę w ciągu dnia  temperatura zamiast rosnąć zacznie spadać. To pierwsze oznaki zimy, która powoli się do nas zbliża

  • Reklama

   

  W ciągu weekendu:  Nad Polska zatoka z mało aktywnym frontem atmosferycznym łącząca niże znad Skandynawii i Morza Śródziemnego. Zachmurzenie całkowite z lokalnymi opadami deszczu lub mżawki. Rano i w nocy silne zamglenia miejscami mgły. Temperatura maksymalna w sobotę od 6-7 stopni na zachodzie do  10-12 stopni na Lubelszczyźnie. Poprawa pogody zapowiada się dopiero w niedzielne popołudnie. Odbędzie się to za sprawą wyżu znad Wysp Brytyjskich, który przyniesie rozpogodzenia ale również  skieruje nad Polskę bardzo chłodne powietrze.  Początkowo strefa rozpogodzeń obejmie północny-zachód Polski i w ciągu nocy będzie się powoli przemieszczać na południowy-wschód.  Przed strefą rozpogodzeń występować będą opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna w noc z niedzieli na poniedziałek od  0-2  stopnie na Lubelszczyźnie i Pomorzu do (-1)-(-3) stopni na południowym zachodzie. Wiatr w niedziele umiarkowany na Pomorzu silny.

   

  W poniedziałek i wtorek: Nadal na Polską będzie dominował wyż. Na przeważający obszarze kraju zachmurzenie duże do umiarkowanego, tylko w Małopolsce i na Podkarpaciu całkowite okresami duże z opadami deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od  0  stopni na południu kraju do 2-3 stopni na Pomorzu.

   

  W kolejnych dniach: Od środy za pochmurną i lokalnie deszczową pogodę „odpowiedzialny” będzie niż znad Skandynawii.

  Wszystkim zmotoryzowanym polecamy nasze narzędzie Pogoda w drodze, które pomoże przyjrzeć się prognozowanym warunkom pogodowym na trasie i lepiej zaplanować sobie podróż.

  Autor: Michał Ciosek

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.