Wiadomości pogodowe

Reklama
 • Piękna pogoda nad górskim potokiem

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Józef Gigoń

  Jesienne drzewa

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Roman

  Kaczka jesienią

  Fotografia z galerii zdjęć nadsyłanych przez czytelników. Autor: Marzena Kurzawa

 • Prognoza pogody na tydzień 23.10-29.10.2010
  22.10.2010 12:21

  Weekend zacznie się dość pogodnie ale chłodno, temperatura rano w sobotę będzie oscylowała w granicach 1-3 stopni, a maksymalnie osiągnie w ciągu dnia 8-9 stopni na północy i 10-13 stopni w centrum i na południu. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jedynie wybrzeżu okresami mogą wystąpić opady deszczu. Prawie w całym kraju wiatr będzie umiarkowany, jedynie na wybrzeżu może silnie powiać.

  • Reklama

  W niedzielę znajdziemy się pod wpływem niżu znad Danii, który przyniesie nam więcej zachmurzenia i opadów. Prawie w całej Polsce zachmurzenie będzie duże i całkowite z lokalnymi opadami deszczu, jedynie na południowym wschodzie można się spodziewać większych rozpogodzeń i braku opadów. Temperatura maksymalna w niedzielę osiągnie 8-10 stopni na północy i 12-14 stopni na południu. Wiał będzie słaby i umiarkowany wiatr z kierunków południowych.

  Początek tygodnia tez nie będzie nastrajał zbyt pozytywnie, gdyż i w poniedziałek jak i we wtorek będzie niżu znad Bałtyku jak i niżu znad Europy południowej. Przyniesie to zachmurzenie duże i całkowite z opadami deszczu nad większości obszaru Polski. W poniedziałek temperatura maksymalna sięgnie 8-9 stopni na zachodzie i północy i 12-13 stopni na południowym wschodzie. We wtorek jeszcze chłodniej, gdyż tylko 7-9 stopni na całym obszarze.

  We środę i czwartek nad Polska zacznie oddziaływać układ wyżowy znad Austrii, przynosząc ładniejszą pogodę, ale niestety także poranne zamglenia i mgły oraz dalsze ochłodzenie. We środę zachmurzenie będzie przeważnie małe lub niebo będzie bezchmurne, jedynie na południu i południowym wschodzie zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu. W czwartek zachmurzenie małe utrzyma się już tylko na północnym zachodzie, na pozostałym obszarze będzie duże i całkowite, a na południu mogą dodatkowo wystąpić opady deszczu. We środę temperatura osiągnie maksymalnie 6-8 stopni, a w czwartek temperatura maksymalna osiągnie 4-5 stopni na wschodzie i 7-8 stopni na zachodzie. W czwartek rano mieszkańcy centralnych i północnych obszarów Polski mogą się spodziewać minimalnej temperatury rzędu (-2)-(-1) stopnia.

  W piątek na przeważającym obszarze utrzyma się zachmurzenie umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie oraz na krańcach północno zachodnich zachmurzenie będzie duże i całkowite z opadami deszczu i mżawki. Temperatura sięgnie 3-5 stopni na południowym wschodzie i 7-8 stopni na pozostałym obszarze.

  Autor: Sebastian Bernatowicz

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.