Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Zdjęcie tytułowe. Autor: Sławomir

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Sławomir

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Jerzy

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez Internautów. Autor: Kmiecik Leszek

 • Prognoza pogody na tydzień 23.07-29.07.2016
  22.07.2016 15:25

  Weekend dość pogodny, później cieplej ale burzowo. Koniec tygodnia z ochłodzeniem.

  • Reklama

  W sobotę Polska pozostawać będzie pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia związanym z wyżem znad Bałtyku. Na przeważającym obszarze kraju będzie umiarkowane zachmurzenie. Na wschodzie i północnym wschodzie okresowo duże i tutaj lokalnie możliwe opady przelotne deszczu. Temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 25-27 stopni. Nieco chłodniej na północy oraz w obszarach podgórskich gdzie będzie 21-23 stopni.

  W niedzielę nadal pogodę kształtować będzie obszar podwyższonego ciśnienia. W całym kraju będzie zachmurzenie zmienne,  przeważnie umiarkowane okresowo zwiększające się do dużego. Lokalnie możliwe słabe opady przelotne deszczu. Na termometrach zobaczymy od 22-24 stopni na północy do 26-28 stopni na pozostałym obszarze.

  Poniedziałek przyniesie więcej chmur zwłaszcza w pasie od północnego wschodu przez centrum po Śląsk. Lokalnie występować będą opady przelotne deszczu i burze. Zrobi się jeszcze cieplej, temperatura maksymalna wynosić będzie przeważnie 27-29 stopni. Chłodniej będzie na północy, od 22-25 stopni na północy, natomiast najcieplej na zachodzie gdzie lokalnie termometry pokazywać będą 30 stopni.

  We wtorek przed południem pogodnie z małym i umiarkowanym zachmurzeniem. Od godzin południowych w całym kraju będzie przybywać chmur i wszędzie pojawiać się będą opady przelotne deszczu i liczne burze. Temperatura dość wyrównana od 27 do 29 stopni, jedynie na północy chłodniej tutaj 24-26 stopni.

  W środę w całym kraju dużo chmur oraz opady deszczu i deszczu przelotnego, a we wschodniej części kraju również burze. Nadal będzie dość ciepło, bo przeważnie 25-28 stopni, ale na północy już tylko 21-23 stopnie.

  Czwartek nadal deszczowy będzie na południu i na wschodzie. Nieco więcej pogodnego nieba będzie na zachodzie i północy. Zrobi się chłodniej, na termometrach będzie o 21-23 stopni na północy przez 24-25 stopni na przeważającym obszarze. Lokalnie na południowym wschodzie do 26 stopni.

  W piątek przeważnie będzie zachmurzenie umiarkowane, okresowo duże ale z przejaśnieniami. Raczej bez opadów chociaż lokalnie niewykluczony słaby opad przelotny deszczu, zwłaszcza na północy i południowym wschodzie.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.