Wiadomości pogodowe

Reklama
 • (1) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe Autor: Jacek Ś.

  (2) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe Autor: Ryszarda Szymańska

  (3) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe Autor: Józef Gigoń

  (4) Z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów Zdjęcie tytułowe Autor: Ryszarda Szymańska

 • Prognoza pogody na tydzień 23.07 - 29.07.2011
  22.07.2011 17:52

  Weekend jeszcze „w kratkę”!  Kolejny tydzień przyniesie lepszą pogodę… ale opady deszczu i burze będą o sobie przypominać.

  • Reklama

   


  W sobotę opady będą stopniowo odsuwać się na północ. Od południa w dalszym ciągu będzie się powoli rozpogadzać. Tylko na południu zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane do dużego z zanikającymi opadami deszczu. Zachmurzenie całkowite z opadami deszczu, do końca dnia na północy kraju. Temperatura maksymalna wyniesie od 16-19 stopni na północy i w centrum, do 20-22 stopni na pozostałym obszarze.
  W nocy początkowo przeważająca część kraju z zachmurzeniem dużym. W północnej połowie kraju w pierwszej części nocy rozpogodzi się do zachmurzenia małego, które nad ranem zacznie się zwiększać. Niestety w południowej połowie kraju zachmurzenie wzrośnie do całkowitego z przelotnymi opadami deszczu, które do rana dotrą do centrum. Temperatura minimalna 9-12 stopni w całym kraju.

  W niedzielę zachmurzenie duże w całym kraju. Na południu, a następnie w centrum i we wschodniej połowie kraju opady deszczu i przelotne opady deszczu, popołudniu na wschodzie pojawią się burze. Temperatury maksymalne od 16-18 stopni na południu do 19-21 na północy.
  W nocy opady pozostaną na wschodnim obszarze Polski. Temperatura spadnie przeważnie
  do 9-11 stopni, jedynie wschodzie od 12 do 14 stopni.

  Poniedziałek będzie pochmurny, w szczególności na północy Polski gdzie do południa występować będą zanikające opady deszczu. Na południowym wschodzie opady przelotne deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18-21 stopni.
  W nocy zacznie się rozpogadzać - w całym kraju zachmurzenie duże do umiarkowanego,
  na Kujawach małe. Na wschodzie i południowym wschodzie opady przelotne deszczu i burze. Temperatura minimalna od 10-12 stopni na zachodzie, do 13-14 stopni na wschodzie.


  We wtorek przeważnie zachmurzenie duże bez opadów. Na południowym wschodzie
  i krańcach wschodnich nadal opady przelotne i burze. Temperatura od 20 do 22 stopni.
  Noc pochmurna, opady przelotne i burze w znacznej części zanikną, a pozostaną jedynie
  na północnym wschodzie. Temperatura minimalna od 11 do 14 stopni.


  W środę będzie podobnie jak w poprzednie dni – zachmurzenie umiarkowane do dużego.
  Na północnym wschodzie nadal możliwość wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 19 stopni na zachodzie, do 20 - 23 stopni na wschodzie.
  W nocy będzie się rozpogadzać – zachmurzenie umiarkowane, lokalnie do małego, jedynie
  na północnym wschodzie lokalnie przelotny opad deszczu. Temperatura minimalna wyniesie w całym kraju od 12 do 14 stopni.

  Czwartek tylko początkowo zachmurzenie będzie umiarkowane w całym kraju, w ciągu dnia zacznie się stopniowo zwiększać do dużego z lokalnymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura w całym kraju osiągnie od 20 stopni na północy do 24 stopni na wschodzie.
  Noc pogodna – zachmurzenie będzie zanikać. Temperatura minimalna od 9 stopni na zachodzie do 14 na wschodzie.

  W piątek zachmurzenie małe. Na krańcach północno-wschodnich i południowych mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20-23 stopni na północy do 24-26 stopni na południu.

  Autor: Jan Dziekański

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.