Wiadomości pogodowe

Reklama
 • 1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  1) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

  2) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Sławomir

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  3) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzisław Lodko

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzislaw Lodko

  4) Fotografia z galerii zdjęć nadesłanych przez internautów. Autor: Zdzislaw Lodko

 • Prognoza pogody na tydzień 23.04-29.04.2016
  22.04.2016 14:46

  W sobotę na pogodę w kraju wpływał będzie niż znad Węgier. Początkowo pogodnie będzie jeszcze na północnym wschodzie i wschodzie, na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Stopniowo jednak w całym kraju chmur będzie przybywać i pojawią się opady przelotne deszczu, zwłaszcza na północy, w centrum i na południu. W nocy z soboty na niedzielę na północnym zachodzie oraz w obszarach podgórskich lokalnie występować będą również opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni na północy kraju, poprzez 11-12 stopni w centrum, do 12-13 stopni na południu i południowym wschodzie. W nocy z soboty na niedzielę w północno-zachodniej połowie kraju pojawią się miejscami przygruntowe przymrozki.

  • Reklama

  W niedzielę również będzie pochmurna z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu zwłaszcza na południu, południowym wschodzie i wschodzie oraz z opadami przelotnymi deszczu na Pomorzu i w północnej części Ziemi Lubuskiej oraz Wielkopolski. Przed południem za zachodzie i północy oraz w obszarach podgórskich występować będą opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie przeważnie 7-8 stopni, jedynie w centralnej części kraju lokalnie dochodzić będzie do 9-10 stopni. W nocy z niedzieli na poniedziałek ujemne temperatury oraz przygruntowe przymrozki występować będą w prawie całym kraju za wyjątkiem południowego wschodu.

  W poniedziałek nadal dużo chmur, chociaż na zachodzie i północy będą pojawiać się przejaśnienia. Wszędzie możliwe są słabe opady przelotne deszczu, najbardziej deszczowo będzie na wschodzie. Będzie chłodno, na termometrach maksymalnie zobaczymy od 7 do 10 stopni. Kolejna noc z temperaturami w zakresie (-1)-0 stopni i przymrozkami.

  Wtorek pogodny będzie na wschodzie, gdzie będzie małe i umiarkowane zachmurzenie. Na zachodzie będzie pochmurno z dużym i całkowitym zachmurzeniem oraz opadami deszczu a przed południem również deszczu ze śniegiem. Nadal chłodno będzie na zachodzie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie 7-8 stopni, nieco cieplej na wschodzie i w centrum gdzie na termometrach zobaczymy 11-12 stopni. W nocy temperatura minimalna wynosić będzie 0-1 stopni, ale w wielu miejscach występować będą przygruntowe przymrozki do (-1) stopnia.

  Środa zacznie się dość pogodnie zwłaszcza we wschodniej i północnej części kraju, na pozostałym obszarze będzie zachmurzenie duże, chociaż lokalnie będą również pojawiać się przejaśnienia. W ciągu dnia chmur będzie przybywać w całym kraju i pojawiać się będą opady przelotne deszczu, zwłaszcza na południu i na północnym zachodzie. Na termometrach przeważnie będzie 9-11 stopni, jedynie na Lubelszczyźnie lokalnie do 13-14 stopni. Nad ranem temperatury około 0 stopni i przygruntowe przymrozki do (-1) stopnia.

  W czwartek i piątek występować będzie zachmurzenie zmienne od umiarkowanego do dużego oraz okresowo opady przelotne deszcze które możliwe będą w całym kraju. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 10 do 13 stopni, w piątek od 12 do 16 stopni. Kolejne noce również chłodne z temperaturami około 1-2 stopni, ale przy gruncie temperatura będzie spadać do (-1)-0 stopni.

  Pamiętajmy, że w nadchodzącym tygodniu noce będą zimne z temperaturą w okolicach 0 stopni, a w pierwszej części tygodnia w wielu miejscach nawet z przymrozkami do (-2)-(-1) stopnia, a przy gruncie nawet do (-3) stopni.

  Autor: Arkadiusz Wierzbicki

MeteoGroup informuje, że na swoich stronach www stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby dowiedzieć się więcej na ich temat proszę kliknąć tutaj.